SR A – Sokoli trénovali s Fortunou kopanie penált | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

SR A – Sokoli trénovali s Fortunou kopanie penált


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) – Slovenskí sokoli sa už od nedele 1. septembra pripravujú v Šamoríne na dva dôležité kvalifikačné zápasy o postup na ME 2020 s Chorvátskom (6. 9. o 20.45 v Trnave) a s Maďarskom (9. 9. o 20.45 v Budapešti). Okrem tréningových dávok si plnia aj povinnosti pre partnerov SFZ. Točenie televízneho spotu pre stávkovú kanceláriu Fortuna ich však celkom pobavilo.

Po dopoludňajšom tréningu sa šestica zverencov trénera Pavla Hapala neodobrala na izbu, ale na chvíľu si vyskúšali aj herecké umenie. Juraj Kucka, Michal Ďuriš, Martin Dúbravka, Stanislav Lobotka, Milan Škriniar a Róbert Boženík natáčali televízny spot pre jedného z partnerov SFZ stávkovú kanceláriu Fortuna a celkom si to užívali. Možno aj preto, že ich nečakalo nič zložité, ba práve naopak, v spote budú predvádzať len svoje futbalové danosti. Šestica sa rozdelila na dve družstvá, na starých a mladých, ktoré proti sebe súperili v kopaní penált. A aby to nemali také celkom jednoduché, „fortuňáci“ si priviezli so sebou nielen svojho brankára, ale aj veľké plátno s dierami, ktoré natiahli na bránku. 

A komu to išlo najlepšie? To už fanúšikovia uvidia na televíznych obrazovkách a dokonca si budú môcť aj zatipovať.

Po vtipnej súťaži sa však už sokoli v hlavách venovali práve spomínaným kvalifikačným zápasom, ktoré sa už nezadržateľne blížia. „Čaká nás mimoriadne náročný dvojzápas. Keďže najskôr nastúpime proti vicemajstrom sveta z Chorvátska, sústredíme sa teraz na tento duel, ten má prioritu. Vieme, že im vypadol Rakitič, ale oni majú silné mužstvo aj bez neho. Ja však pevne verím, že pohodu a kvalitu, ktorú sme ukázali v Azerbajdžane si prenesieme aj do tohto zápasu. Chceli by sme využiť domáce prostredie. Verím, že Chorvátov potrápime a vyhráme,“ zamyslel sa gólman Martin Dúbravka.

To, že Chorvátom bude chýbať Ivan Rakitič z FC Barcelony, ale aj útočník Andrej Kramarič z Hoffenheimu určite bude oslabenie, ale Milan Škriniar sa na to spoliehať nechce. „Vždy to niečo znamená, keď chýba kľúčový hráč, ale my sa musíme sústrediť iba na seba. My musíme ukázať našu silu. Myslím si, že Chorváti sú súper, ktorý môže jeden zápas s hocikým vyhrať a potom aj s hocikým prehrať. My nemôže strácať doma body, kvalifikáciu máme dobre rozbehnutú a verím, že na konci sa budeme tešiť my,“ dodal Škriniar.

Značky