SR A – Tréner Hapal o kvalifikácii: Fanúšikov už teraz pozývam na zápas s Maďarskom do Trnavy | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

SR A – Tréner Hapal o kvalifikácii: Fanúšikov už teraz pozývam na zápas s Maďarskom do Trnavy

SENEC (SFZ) – Po žrebovaní skupín kvalifikácie ME 2020 všetci netrpezlivo čakali na hrací program. Rovnako aj slovenská výprava v Dubline. Tréner reprezentácie Pavel Hapal sa ho spolu s kolegami dozvedel na letisku vo Frankfurte a už teraz pozýva fanúšikov na otvárací duel kvalifikačných bojov doma s Maďarskom do Trnavy.

Dostať sa na turnaj v roku 2020 je jasný cieľ slovenskej reprezentácie. V E skupine bude o postup bojovať s Chorvátskom, Walesom, Maďarskom a Azerbajdžanom.

Finálový turnaj sa pri príležitosti 60. výročia prvých ME uskutoční v dvanástich krajinách na kontinente od Írska až po Azerbajdžan v termíne 12. júna - 12. júla 2020. 

„Po žrebe sme boli bezprostredne radi, že sme v 5-člennej skupine. Že budeme mať priestor na dve prípravné stretnutia. Na druhej strane, je to zložité. Rozpis je jasne daný. Júnový termín bude problematický, všetky európske mužstvá hrajú a budeme musieť hľadať asi mimoeurópskeho súpera. V druhom okne ešte hľadáme súpera, mali by sme zápas určite odohrať. Kvalifikácia je rýchla, bude trvať menej ako rok, musíme sa čo najlepšie pripraviť a urobiť všetko, aby sme uspeli," povedal na brífingu v Senci Pavel Hapal.
Slováci začnú v marci budúceho roka v Trnave proti Maďarsku: „Program sme sa dozvedeli na letisku vo Frankfurte. Je to žreb, je to dané. Začíname doma v derby s Maďarskom, očakávam pre fanúšikov mimoriadne atraktívny zápas. Už teraz chcem pozvať všetkých, budeme ich potrebovať.“
Kouč národného tímu nebol pred žrebom nervózny, adrenalín mu vystúpil iba raz počas neho: „Cítil som ľahkú nervozitu, najmä keď vyžrebovali Írov. Trošku sme sa zľakli, že budeme s Nemcami a Holandskom. Ale nešpekulovali sme, nechceli sme vyberať. Rešpektujeme túto skupinu.“

„Naším cieľom je postúpiť, nerozmýšľal by som, či z prvého, druhého miesta alebo aj nakoniec baráže Ligy národov. Teraz hráme kvalifikáciu a to, že by sme mohli hrať play-off LN závisí od množstva faktorov. Teraz sa sústredíme iba na kvalifikáciu,“uzavrel tréner Pavel Hapal.

PROGRAM SLOVENSKA V KVALIFIKAČNEJ SKUPINE E

21. marca 2019 o 20.45: SLOVENSKO – Maďarsko

24. marca 2019 o 15.00: Wales – SLOVENSKO

11. júna 2019 o 18.00: Azerbajdžan – SLOVENSKO

6. septembra 2019 o 20.45: SLOVENSKO – Chorvátsko

9. septembra 2019 o 20.45: Maďarsko – SLOVENSKO

10. októbra 2019 o 20.45: SLOVENSKO – Wales

16. novembra 2019 o 20.45: Chorvátsko – SLOVENSKO

19. novembra 2019 o 20.45: SLOVENSKO - Azerbajdžan

Značky