logo
Reprezentácia

SR A – V Hapalovej nominácii 29 hráčov, po Jordánsku sa zúži na 23

Utorok, 28.5.2019 09:35 | Posledná aktualizácia 28.5.2019 15:19

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Tréner slovenskej reprezentácie Pavel Hapal nominoval na prípravný zápas s Jordánskom (7. júna v Trnave) a kvalifikačné stretnutie v Azerbajdžane (11. júna v Baku) 29 hráčov, v nej sú štyria nováčikovia. Po zápase s Jordánskom realizačný tím zúži káder o šesť futbalistov, do Baku pocestuje 23 hráčov.

“Proti Jordánsku dostanú priestor hráči zo širšieho kádra. Jednak preto, aby sme ich videli v akcii a potom aj preto, aby sme pred Baku neplytvali silami zabehnutých hráčov,“ povedal tréner Pavel Hapal.

Domáci súboj s Jordánskom neberie na ľahkú váhu, pripomenul však, že v Azerbajdžane nám ide o veľa. “Toto bude veľmi dôležitý zápas. Kto stratí body v Baku, bude mať problémy s postupovými ambíciami. Preto bude dôležité, aby si to všetci uložili v hlavách správne, aj keď tento posezónny termín je veľmi nevýhodný.“

Hoci prvý v poradí je zápas s Jordánskom, v mysliach vari všetkých viac rezonuje ten druhý, vážnejší, kvalifikačný v Azerbajdžane. “Musíme sa naň poriadne pripraviť, zvážiť všetky okolnosti: cestu, klimatické podmienky, veď nepochybne tam bude veľmi teplo. Teraz nechcem hovoriť, koho vyradíme zo širokého kádra. Možno nás niekto prekvapí v súboji s Jordánskom,do diania môžu vstúpiť  iné okolnosti, možno sa napokon rozhodneme pre niekoho, s kým teraz v hlave nepočítame," prízvukoval Hapal.

V zozname 29 hráčov zarezonovali najmä mená úplných nováčikov (Greif, Boženík, Niňaj, Haraslín) i tých, ktorí sa v nominácii síce už objavili, ale veľa si toho v áčku nepripísali (Bénes, Mráz, Chrien). “Greif i Boženík majú za sebou výbornú sezónu. Boženík aj s výkonostným výkyvom a opätovným návratom hore, Niňaj hrá dobrú holandskú ligu, kde sa forsíruje ofenzívny futbal. Bénes nastupoval v Kieli viac pri čiare ako na svojom poste v strede, vieme ale, aké sú jeho prednosti a tie si chceme teraz pozrieť, Haraslín si za celosezónne výkony nomináciu rovnako zaslúžil. Spomedzi útočníkov vypadol Ďuriš, ktorého zrejme neminie operácia členka, aj preto je tu príležitosť pre Mráza. Väčšina z menovaných by sa mala objaviť predovšetkým v zápase s Jordánskom,“ vysvetlil reprezentačný tréner. Potom sa pozrel bližšie aj na ďalšieho mladého hráča. “Škoda, že Hancko nedostával vo Fiorentine viac šancí. V reprezentácii je práve on na ľavej strane obrany vhodná voľba, s jeho parametrami by mal viac hrávať aj v klube.“ A ešte jedno meno Pavel Hapal priblížil. “V strede poľa máme pretlak hráčov, preto sa dosiaľ podo mnou nemohol predviesť Patrik Hrošovský, podľa mňa najlepší hráč Plzne v tejto sezóne. Takže teraz je tu možnosť mu tú príležitosť dať.“


HAPALOVA NOMINÁCIA

BRANKÁRI: Martin Dúbravka (Newcastle United), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Marek Rodák (Rotherham United), Dominik Greif (Slovan Bratislava)

OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Ľubomír Šatka (DAC 1904 Dun. Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno), Denis Vavro (FC Kodaň), Lukáš Štetina (Sparta Praha), Branislav Niňaj (Fortuna Sittard), Dávid Hancko (ACF Fiorentina), Róbert Mazáň (FC Benátky)

STREDOPOLIARI: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (Parma Calcio), Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Marek Hamšík (Talien Ifang), László Bénes (Holstein Kiel), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Martin Chrien (CD Santa Clara), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Jaroslav Mihalík (MŠK Žilina), Miroslav Stoch (Slavia Praha), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk)

ÚTOČNÍCI: Pavol Šafranko (Dundee United), Samuel Mráz (FC Crotone), Róbert Boženík (MŠK Žilina)

NÁHRADNÍCI

BRANKÁR: Adam Jakubech (Lille)
OBRANCOVIA: Boris Sekulič (Górnik Zabrze), Martin Valjent (Mallorca), Gyömbér (Perugia), Huk (Dun. Streda). Sipľak (Cracovia), Sluka (Žilina)
STREDOPOLIARI: Erik Sabo (Beer Sheva), Roman Procházka (Plzeň), Považanec (Jablonec), Špalek (Brescia)
ÚTOČNÍCI: Erik Pačinda (Plzeň), Jendrišek (Xanthi)

Značky