logo
Reprezentácia

SR A - V Hapalovej nominácii premiérovo Koštrna, povolaný aj Gyömbér

Utorok, 1.10.2019 10:10 | Posledná aktualizácia 1.10.2019 18:15
Tréner Pavel Hapal zverejnil nomináciu na októbrový dvojzápas.
Tréner Pavel Hapal zverejnil nomináciu na októbrový dvojzápas.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Reprezentačný tréner Pavel Hapal nominoval na októbrový dvojzápas - kvalifikačný s Walesom (10.10. o 20:45 v Trnave) a prípravný s Paraguajom (13.10. o 20:45 v Bratislave) - 26 hráčov. Medzi náhradníkmi je aj trio Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec, ktorí sa oficiálne rozlúčia s reprezentáciou v zápase s Paraguajom.


autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

Nováčikom  je Kristián Koštrna z DAC Dunajská Streda, navrátilcom do reprezentčaného kádra Norbert Gyömbér. Tieto dve mená vysvetlil tréner takto. “Koštrnove výkony v lige sledujeme, povolali sme ho, aby sme ho spoznali a začlenili ho do výberu. Vzhľadom na minulé Pekaríkove zdravotné problémy sme sa takto rozhodli. Gyömbéra sme uprednostnili pred Niňajom primárne preto, že je momentálne v lepšom mentálnom nastavení. Jeho Perugia hrá v súťaži o špicu, kým Niňajov tím v lige veľa inkasuje a nemá najlepšie výsledky, čo sa musí odraziť aj na psychike hráča.“
Gyömbér je tak jedna z možností pri zostavení stopérskeho tandemu so Škriniarom pri vynútenej absencii Vavra pre trest. “Povieme si o tom aj so Škriniarom, uvidíme, v akom stave prídu hráči na zraz a ako sa prejavia v príprave. Tých alternatív je viac, v nominácii sú aj Šatka či Valjent. Je to post, ktorý musíme vyriešiť,“ odkryl úvahy Hapal.
Spomínané zdravotné problémy Pekaríka sa riešia, podľa trénerových informácií by mal nastúpiť na zápas za rezervu Herthy a potom sa presunúť na zraz do Šamorína.
Hamšík má v čínskej lige voľno, je na Slovensku a trénuje individuálne. “Nepochybujem, že bude stopercentne pripravený.“ Kucka mal zdravotné problémy, aj preto v Parme nehral. “Už je fit, určite príde.“ Dúbravka chytá za Newcastlu, ktorému sa však nedarí. “Špičkový brankár, podržal nás v Budapešti, o jeho nastavení niet najmenších pochýb. Skúsený, potrebný.“ Mak bol pri minulom zraze verejnosťou odsúvaný na vedľajšiu koľaj, jeho výkon zvlášť v Budapešti ukázal, aký je potrebný pre národný tím. “Aj kluboví tréneri sledujú dianie v reprezentácii, po zápase s Maďarskom Mak dostal príležitosť hrať za Zenit, chopil sa jej, hráva a dáva góly.“
Znova je na stole otázka, či je duel s Walesom zápasom roka? “Už pravidelne sa opakujúca... Verím, že aj novembrový dvojzápas v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom bude kľúčový. Dôležité bude, aby sme mali svoj osud vo vlastných rukách až do konca kvalifikácie. Takže áno, stretnutie s Walesom je veľmi dôležité, verím v ňom svojmu tímu. Verím, že sa už nezopakuje Chorvátsko, vieme, že musíme prepnúť na vyšší stupeň,“ reagoval Hapal.
Aj jemu odľahlo, že tribúny v Trnave na Wales budú zaplnené. “Spočiatku som bol zdesený... Zapracovala výborná diplomacia zväzu, uspeli sme s odvolaním a som rád, že zvíťazil futbal!“

Proti Paragueju sa trio Škrtel, Hubočan, Nemec oficiálne rozlúči s reprezentáciou. "Máme plán ich nasadenia a minutáže, budeme to ale riešiť až po Walese. Uvidíme, v akom stave prídu. Duel s Paraguajom je prípravný, chceme si v ňom aj niečo vyskúšať. Ak Škrtel nastúpi, bude kapitánom, buď od začiatku alebo keď na trávnik príde," preskočil k druhému stretnutiu tréner. Pravda, to bude až po kvalifikačnom, na ktorý sa teraz všetci sústreďujeme.


HAPALOVA NOMINÁCIA NA WALES A PARAGUAJ

BRANKÁRI: Martin Dúbravka (Newcastle United), Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Marek Rodák (FC Fulham), Dominik Greif ( Slovan Bratislava)
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Kristián Koštrna (DAC Dunajská Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno), Dávid Hancko (Sparta Praha), Róbert Mazáň (CD Tenerife), Martin Valjent (RCD Mallorca), Norbert Gyömbér (Perugia Calcio)
STREDOPOLIARI: Stanislav Lobotka (Celta Vigo), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (Parma Calcio), Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Marek Hamšík (Dalian Yifang), László Bénes (Borussia Mönchengladbach), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk)
ÚTOČNÍCI: Pavol Šafranko (Sepsi OSK), Róbert Boženík (MŠK Žilina), Michal Ďuriš (Anorthosis Famagusta)

NÁHRADNÍCI

OBRANCOVIA: Martin Škrtel (Basaksehir Istanbul), Tomáš Hubočan (Omonia Nikózia), Branislav Niňaj (Fortuna Sittard), Lukáš Štetina (Sparta Praha), Michal Sipľak (Cracovia Krakov), Boris Sekulič (Górnik Zabrze), Denis Vavro (Lazio Rím)
STREDOPOLIARI: Miroslav Stoch (PAOK Solún), Erik Pačinda (Korona Kielce), Jakub Považanec (FK Jablonec), Nikolas Špalek (Brescia Calcio), Roman Procházka (Viktoria Plzeň)
ÚTOČNÍCI: Adam Nemec (Pafos FC), Samuel Mráz (Bröndby Kodaň)

Značky