SR WA – Slovenky s Gréckom po vyrovannom zápase nerozhodne

Štvrtok, 8.11.2018 15:40 | Posledná aktualizácia 8.11.2018 19:48

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia žien remizovala v prvom z dvoch prípravných zápasov v gréckom meste Drama s Gréckom 1:1. Gól slovenského tímu strelila Mária Mikolajová. Odvetný duel je na programe v nedeľu o 11.00.

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia žien remizovala v prvom z dvoch prípravných zápasov v gréckom meste Drama s Gréckom 1:1. Gól slovenského tímu strelila Mária Mikolajová. Odvetný duel je na programe v nedeľu o 11.00.

Pre slovenské reprezentantky je dvojzápas v Grécku predposlednou previerkou pred budúcoročnou kvalifikáciou ( v januári ešte pocestujú do Turecka). Tréner Peter Kopúň avizoval, že po októbrovom zraze na duely s Českom chce v tíme pokračovať v niektorých zmenách smerom ku kvalifikačným bojom.

Naše dievčatá odštartovali duel veľmi dobre a mohli súpera zaskočiť hneď v úvode, no nevyužili viacero šancí. V druhej polovici polčasu sa k slovu dostali domáce Grékyne a dokázali aj skórovať. V 43. minúte sa presadila Athanasia Moraitouová.

Po prestávke sa hra na trávniku vyrovnala a slovenský tím strelil dôležitý gól. V 60. minúte skórovala Mária Mikolajová. V záverečnej polhodine sa snažili oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no skóre sa už nemenilo.

Tím trénera Kopúňa nastúpi na odvetu s Gréckom v nedeľu o 11.00 v meste Kavala.

GRÉCKO WA – SLOVENSKO WA 1:1 (1:0)

Góly: 43. Moraitouová – 60. Mikolajová.

ŽK: Sluková, Škorvánková

Rozhodovala: Antoniouová (Gr.)

GRÉCKO WA: Peletiduová – Dimitriuová , Kakampoukiová, Panteliadouová (46. Vardaliová), Chatzigiannidouová, Markouová, Natiová, Sidirová, Kynosidouová, Kongouliová, Moraitouová (46. Sarriová). Tréner: Antonis Prionas.

SLOVENSKO WA: Korenčiová – A. Horváthová, Moťovská, Fischerová, Vojteková (72. Zdechovanová) – Mikolajová (82. Škorvánková), Bíróová, Hmírová (72. Kovaľová) – Fabová (65. Maslová), Sluková (65. Havranová), Šurnovská. Tréner: Peter Kopúň.

HLAS PO ZÁPASE

PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Pred odchodom som povedal, že naším cieľom je vyhrať oba zápasy, presvedčili sme sa, že dnes v Európe už nikto nespí. Grécko bolo náročným súperom. Úvod zápasu bol pre nás veľmi dobrý, v prvých dvadsiatichpiatich minútach sme si vytvorili tri čisté šance, ktoré sme nepremenili, na čo celý čas doplácame. Potom sme však začali stagnovať a robiť vážne chyby. Súper sa dostával do priamych situácií smerom na bránku, a to nám robilo problém. Výsledkom bolo, že sme v závere prvého polčasu inkasovali. Po prestávke sme sa snažili odstrániť nedostatky pri návrate do obrany. Hra vyústila do boja, že každý chcel vyhrať. Nebol to krásny futbal, ale bolo to o bojovnosti. My sme dominovali v strede poľa, no nevytvárali sme si také šance, aby sme ich zakončili. Bohužiaľ, nestrelili sme viac gólov, čo je náš veľký problém a musíme na tom pracovať v budúcnosti.“