logo
Reprezentácia

SR WU17 – Celkové víťazstvo na Development Cupe teší. Tréner Jelšic: Tvorí sa silný tím

Tréner Jozef Jelšic bol spokojný s výkonmi.
Tréner Jozef Jelšic bol spokojný s výkonmi.
zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Ustálené výkony a dobrá partia priniesli svoje ovocie. Novotvoriaca sa reprezentácia dievčat do 17 rokov  vyhrala turnaj Development Cup v Srbsku. Zverenky trénera Jozefa Jelšica si tak napravili chuť po nevydarenom Elite Rounde a výkonmi i prístupom potešili aj kouča. 

Práve po kvalifikačnom turnaji skončili v tíme dievčatá, ktoré sa od budúcej sezóny presunú do kategórie WU19 a naopak pribudli mladšie hráčky z WU15. Pre toto družstvo to bola prvá spoločná akcia a hneď s veľkým úspechom. „Vedeli sme, že keď dáme dokopy tieto dva ročníky , môže to byť veľmi zaujímavé. Baby za ten týždeň vytvorili naozaj dobrú partiu nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Aj počas voľna boli stále spolu, staršie dievčatá sa rozprávali s tými mladšími  a potom sa to ukázalo aj v zápase. Bodaj by nám to vydržalo aj v novej sezóne a najmä v kvalifikácii,“ zaželal si tréner Jozef Jelšic. Kvalifikačný turnaj, ktorý sa hrá v októbri, hostí Slovensko a súpermi našich dievčat bude Fínsko, Rakúsko, Estónsko.

Naše dievčatá vyhrali v Srbsku všetky tri zápasy. Čiernu Horu i Bosnu a Hercegovinu zdolali zhodne 3:1, domáce Srbsko 3:0. „Posledný súper bol určite najťažší, už len tým, že to bol domáci tím. Hrali sme však veľmi dobre a do ničoho sme ich nepustili,“ zdôraznil Jelšic.

Kormidelník dievčenských reprezentácií má za sebou náročné týždne, keď odohral s družstvami WU17 i WU19 nevydarené Elite Roundy. „Takýto turnaj poteší každého trénera, pokiaľ vyhráte tri zápasy za sebou. Nehovorím, že to boli top súperi, ale nie je jednoduché vyhrať medzištátny zápas s hocijakým tímom. Po tom, čo sme to na Elite neuhrali, bolo tam šesť prehier po sebe, je to veľké potešenie,“ uzavrel tréner Jozef Jelšic.

Značky