logo
Reprezentácia

SR WU17 – Jelšic o kempe: Doladili sme veci, zdolali silné Rusko. Veľká spokojnosť

BRATISLAVA (SFZ) – Desaťdňový kemp, dva náročné zápasy proti silnému Rusku (1:2, 2:1) a o pár týždňov sa ide na druhú fázu kvalifikácie ME 2020. Reprezentácia dievčat do 17 rokov v Turecku dolaďovala detaily i formu a tréner Jozef Jelšic netajil spokojnosť.

Slovenské futbalistky si v októbri na domácej pôde vybojovali postup z prvej fázy kvalifikácie ME, keď skončili na druhom mieste zo štyroch účastníkov. Druhá  tzv. Elite Round, z ktorej na šampionát postupujú len víťazi skupín, ich čaká v marci v Anglicku (16. – 22. 3.) a žreb teda vôbec nebol zhovievavý. Súperkami zvereniek kouča Jelšica budú okrem domácich dievčat Francúzky a Walesanky. Hrá sa opäť turnajovým spôsobom.

Náš tím v rámci prípravy na toto náročné podujatie vycestoval na tréningový kemp do tureckého strediska Belek. „Bol pre nás určite veľmi prospešný. Oživili sme si veci, ktoré chceme na ihrisku robiť. Mali sme tam veľa času, mnoho vecí sme zdokonalili. Plus k tomu sme odohrali dva kvalitné zápasy s ťažkým súperom, takže z môjho pohľadu veľká spokojnosť,“ povedal na úvod Jozef Jelšic, ktorý má nabitý program a už dnes má v Senci zraz repre WU16.

Sedemnástka predvádza dobré výkony už počas celej tejto sezóny, chválili ju aj odborníci počas kvalifikácie v Senci, no teraz to treba potvrdiť. „Verím, že sme si spravili dobrú náladu pred Elite Roundom,“ zaželal si náš kormidelník.

Ťažký súper dievčatá poriadne preveril. „Rusko bolo pre nás veľkou výzvou. Je v dievčenskom futbale niekde inde ako my. Myslím si, že v obidvoch zápasoch sme boli futbalovejším tímom, čo ma veľmi teší. Výsledkovo dopadol druhý zápas pre nás lepšie, ale celkovo hodnotím oba pozitívne. Predčiť futbalovo taký veľký štát je naozaj úspech,“ pochválil svoje hráčky Jelšic.

S blížiacim sa Elite Roundom sa už kormidelníkom tímu WU17 kryštalizuje aj zostava. „Samozrejme,  všetko bude závisieť od zdravotného stavu hráčok a formy. No musím povedať, že na to, že pred týmto dvojzápasom jedenásť dievčat neodohralo ani jeden prípravný duel v tomto roku, čo je veľmi smutné, zvládli to na vysokej úrovni. Čo sa týka nominácie, kostra tímu je daná,“ vysvetlil tréner. „Navyše sme to odohrali bez našej kapitánky a líderky Kariny Pelikánovej, ktorá sa zranila. Na 95 percent máme zostavu ujasnenú, no čo sa týka širšieho kádra, budeme hľadať baby, ktoré majú formu.“

Tréner Jozef Jelšic.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Minulý rok bol jeho tím v januárovom termíne na turnaji na Tenerife,  tento rok všetky tímy chystajúce sa na Elite Round cestujú na kempy v Turecku, okrem U19, ktorá bola na Cypre. „Je super, že môžeme byť tak dlho pokope, je čas na tréningy, na dva zápasy. Mali sme výborné podmienky na trénovanie, je dobré, že sme mali takúto možnosť vycestovať,“ doplnil Jozef Jelšic.

SR WU17 - Hrdinka Stachová: Zabránila gólu, skončila v bezvedomí a po prebratí myslela na spoluhráčky

Malou škvrnou na celom kempe bolo pobyt našej brankárky Vanesy Stachovej v nemocnici, po tvrdej zrážke so súperkou v druhom dueli s Ruskom. „To veľké víťazstvo s Ruskom bolo v tieni tejto udalosti. Po tom, čo tam naša brankárka zostala ležať, sme všetci zostali v šoku. Bolo to veľmi náročné. Chvalabohu, že to dopadlo takto a že je Vanesa v poriadku. Keď sme už vedeli, že je okej, tak nám začalo dochádzať, že sa nám podarilo v ťažkom zápase zvíťaziť. Mne tá vlna radosti prišla až na druhý deň, keď som už mal istotu, že je v poriadku. Vanesa má, ako tomu hovorím ja – brankársku povahu, nebojí sa. Aj teraz išla bez mihnutia oka, neriešila, že sa niečo môže stať. Samozrejme, nechcem aby si obrazne povedané odkopli hlavy, ale za národný dres treba bojovať, je to najcennejšie pre každú babu,“ uzavrel kouč Jozef Jelšic. 

Značky