logo
Reprezentácia

SR WU17 – Tréner Jelšic po Atlantickom turnaji: Verím, že niekto si tú našu smolu odnesie


autor: Alberto Muňoz, zdroj: ftf.es

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentačný tím dievčat do 17 rokov sa v rámci prípravy na druhú fázu kvalifikácie ME – Elite Round (marec 2019) predstavil na Atlantickom turnaji. Tréner Jozef Jelšic chcel vidieť v akcii všetky dievčatá. Viac prezradil v rozhovore.

V prvom stretnutí na turnaji na Tenerife podľahli naše dievčatá favorizovaným Španielkam 0:3, v boji o 3. miesto prehrali so Severným Írskom 1:2, i keď počas celého zápasu dominovali. „Chceli sme si pred Elite Roundom pripomenúť veci z kvalifikácie, niektoré aj skvalitniť. Mali sme tu nové hráčky, ktoré sme chceli vyskúšať. Program aj tréningy boli, ako sme ich naplánovali,“ povedal na úvod tréner Jozef Jelšic. 

„Kvôli dievčatám som však chcel, aby sme nejaký zápas vyhrali, lebo sa nám to veľmi nedarí a dávame málo gólov. Ten druhý zápas so Severným Írskom som si želal víťasztvo. Bohužiaľ, nevyšlo to, občas nám chýba aj trošku šťastia. Musíme však bojovať ďalej, verím, že si tú našu smolu už niekto odnesie,“ doplnil s úsmevom.


Tréner Jozef Jelšic verí, že víťazstvo už musí prísť.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Má už kormidelník WU17 vykryštalizovanú kostru tímu na Elite Round? „Ešte nás čaká marcový zraz, ale kostra v 17-tke už je. Nehovorím však, že sú tu dievčatá, ktoré majú stabilné miesto, aby sa neuspokojili. Hľadáme ešte ofenzívne typy dievčat, ktoré budú vedieť premeniť šance a dať góly, aby sme bol úspešnejší,“ vysvetlil Jelšic. 

Na spomínanom poslednom zraze pred Elite Roundom však už na skúšanie čas nebude. „Tam pôjdeme s tým, že nominácia, ak budú hráčky zdravé a budú mať formu, bude na 95 percent taká, čo pôjde do Švédska. Stať sa však môže všeličo,“ uzavrel Jozef Jelšic.

Jeho tím čaká krátky kemp na začiatku marca, kedy by mali odohrať aj jeden prípravný duel. Potom už bude ostrá skúška na turnaji druhej fázy kvalifikácie ME (23. – 29. 3. 2019). Vo Švédsku čakajú naše dievčatá okrem domácej reprezentácie obhakyne titulu Španielky a posledným súperom je Poľsko.

Značky