SR WU17 – V druhom zápase Elite Roundu tesná prehra s Poľskom

Utorok, 26.3.2019 17:15 | Posledná aktualizácia 27.3.2019 13:39

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenské futbalistky do 17 rokov prehrali aj v druhom súboji 3. skupiny Elite Roundu Poľsku 0:1. V piatok o 18.00 ich čaká záverečné vystúpenie na turnaji proti domácemu Švédsku, šancu na postup už zverenky Jozefa Jelšica nemajú.

POĽSKO WU17 - SLOVENSKO WU17 1:0 (1:0)
Gól: 19. Biňkowská
ŽK: Pelikánová
Rozhodovala: Demetrescuová (Rum.)
SR WU17: Tóth – Z. Lukáčová (67. Mudráková), Kršiaková, Kovaliková, Mrocková – Hanková (82. Mattová), Mazúchová, Pelikánová – Morávková (82. Glatzová), Sivčová (67. Boorová), Halásová (67. Tkáčiková). Tréner: Jozef Jelšic.
HLAS TRÉNERA
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU17): „Úvod zápasu sme zaspali, mali sme problém dostať sa na súperovu polovicu. Poľky nás dosť ,presovali‘, hrali sme dosť komplikovane. Po polhodine hry sme to pomenili, zjednodušili sme prechod a zápas sa vyrovnal. Musím povedať, že súper bol lepší, ale mali sme tam dobré veci, ktoré sme nevyužili. V druhom polčase sme sa zlepšili, ale nepodarilo sa nám streliť gól. V poslednej minúte sme nastrelili brvno. Dievčatá boli sklamané, že sme boli opäť neúspešní. Budeme sa snažiť dostať ich zo zlej nálady a namotivovať ich na Švédsko, že aj keď nemáme šancu postúpiť, je to dôležitý zápas. Súper bude náročný, no chceme dať konečne gól a žiadny nedostať.“

Druhý zápas: Španielsko – Švédsko 1:0