SR WU19 – Po bojovnom výkone v úmornom teple remíza s Bosnou

Streda, 12.6.2019 16:55 | Posledná aktualizácia 13.6.2019 07:59

SENEC (SFZ) – Slovenské futbalistky do 19 rokov remizovali v prvom z dvojice prípravných záapsov s Bosnou a Hercegovinou 1:1. Gól našich dievčat strelila v 48. minúte Kristína Kollárová. Odveta je na programe v NTC Senec v piatok už o 10.00 (pôvodne 11.00).

Úvod zápasu bol zo strany slovenských futbalistiek trochu ustráchaný a najväčšie problémy robila našej obrane Sofija Krajšumovićová, ktorá sa dostala do viacerých príležitostí.  Už v 4. minúte sa ocitla sama v 16-tke, posúvala Husićovej, ale lopta smerovala po jej strele mimo bránky Králikovej. V 8. minúte opäť Krajšumovićová potiahla akciu, odcentrovala do pokutového územia, Krajnićová pustila loptu Zukićovej, no jej pokus mieril vysoko nad.

Potom sa osmelili aj Slovenky, v 17. minúte skúšala brankárku prekvapiť strelou z diaľky  Boorová, ale lopta išla nad. V 25. minúte vysunula Dianišková po krídle Tipulovú, no brankárka Bosny Fakovićová vybehla a loptu stiahla.

Slovenky kopali následne roh, na center Boorovej si vyskočila Miniariková, ale nič z toho nebolo, rovnako ako o pár minút neskôr, keď brankárka zlikvidovala strelu Tipulovej.  V 33. minúte sa do našej šestnástky vrútila Zukićová, ale čisto ju odstavila Mattová.

Najkrajšiu akciu prvého polčasu predviedli naše dievčatá v 40. minúte, keď po osi Semanová – Šobáňová – Sivčová sa lopta dostala k Feketevíziovej, no jej strelu zblokovala obrana.

V prestávke prišlo štvornásobné striedanie a hneď v 48. minúte sa menilo skóre. Akciu potiahla po pravej strane Tipulová, našla v 16-tke Semanovú, tá však loptu prenechala striedajúcej Kristíne Kollárovej, ktorá si hneď otvorila gólový účet.

Slovenky ožili, výborne hrajúca Semanová, ktorá sa posunula na hrot útoku, mala veľkú šancu v 51. minúte a po hodine hry zneškodnila príležitosť súperiek brankárka Králiková.

V 74. minúte prišla obrovská šanca Sloveniek. Kristína Tipulová vysunula Viktóriu Nagy, ktorá potiahla loptu, naznačila kľučku, vytiahla brankárku, no netrafila prázdnu bránku.

A krátko na to bolo vyrovnané. Bosnianky zahrávali štandardku, ktorú našaa obrana odvrátila na roh. Po ňom sa v 16-tke presadila Krajšumovićová a bolo 1:1.

V závere zápasu prišla ešte pekná akcia, ktorú odkopom odštartovala Králiková, našla Pelikánovú, tá vysunula Morávkovú, no jej nie veľmi silnú strela brankárka zneškodnila. V nadstavenom času mala obrovskú šancu strelkyňa prvého gólu Bosny, no lopta z jej kopačiek šla tesne vedľa bránky.

SLOVENSKO WU19 – BOSNA A HERCEGOVINA WU19  1:1 (0:0)
Góly
: 48. K. Kollárová - 77. Krajšumovićová.
ŽK: Lukićová, Šimićová.
Rozhodoval: Valent (SR)
SLOVENSKO WU19: Králiková – Mattová (46. Gašparovičová), Kratochvílová (78. Kršiaková), Miniariková (78. Morávková), Šobáňová (46. Mazúchová) – Feketevíziová (78. Pelikánová), Dianišková (46. Nagy), Boorová (58. Droppová)– Tipulová, Sivčová (46. K. Kollárová), Semanová. Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS TRÉNERA
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „V úvode zápasu sme mali problémy, súper bol dôrazný a nevedeli sme sa s tým vyrovnať. Druhý polčas sme však zlepšili, boli sme lepším tímom. Škoda nevyužitých šancí, mohli sme dať na 2:0, neskôr ďalší, no inkasovali sme zo štandardky.“