logo
Reprezentácia

SR WU19 – Zo Slovana do Ovieda! Kaláberová: Odmalička som snívala o Španielsku

Victoria Kaláberová si preberá medailu na turnaji Mediterrean Pearl v Turecku, kde vo finále proti Maďarsku rozhodla duel dvomi gólmi!

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová kariéra bývalej slovenskej reprezentky do 19 rokov Victorie Kaláberovej bude pokračovať za hranicami. Šikovná stredopoliarka prestupuje zo Slovana Bratislava do španielskeho tímu Real Oviedo. Družstvo pôsobiace v druhej najvyššej súťaži má postupové ambície a naša futbalistka, ktorá vďačí za prestup aj reprezentácii, sa teší na nové skúsenosti. O splnenom sne, Petrovi Dubovskom i španielčine porozprávala pre futbalsfz.sk.

Celú doterajšiu kariéru odohrala Victoria v Slovane Bratislava, prvý životný prestup sa rodil postupne a aj vďaka slovenskej reprezentácii. „Všetko sa začalo vlani na jeseň keď sme boli s reprezentačnou devätnástkou na kvalifikačnom turnaji v Macedónsku (október 2019). Tam si ma všimol španielsky futbalový agent, ktorý pozeral tieto naše zápasy v priamom prenose. Napísal mi, začali sme komunikovať a riešime to už asi polroka. Zrodilo sa to teda cez reprezentáciu. Agent mi po istom čase ponúkol spoluprácu, s jeho agentúrou som podpísala dvojročnú zmluvu a potom prišla ponuka prestupu do Ovieda,“ vysvetlila na úvod šikovná futbalistka. „Zmluvu som podpísala na sezónu, klub mi ponúkol dobré podmienky. Verím, že to bude všetko fungovať.“

Pre slovenských fanúšikov sa Oviedo spája s jedným výrazným menom slovenského futbalu a Viki nie je výnimka. „Musím sa priznať, že som o Oviede veľa informácií nemala, ale vedela som, že mužský tím hrá druhú španielsku ligu a že tam kedysi pôsobil Peter Dubovský, ktorý tam prestúpil z Realu Madrid. Postupne som si zistila informácie, že aj ženský tím hrá druhú ligu. Klub je na tom dobre (minulú sezónu bojoval o postup do najvyššej súťaže – pozn. aut.) aj športovo aj finančne,“ pridala bývalá reprezentantka do 19 rokov, ktorá verí, že vysoké ambície bude mať klub aj v nadchádzajúcej sezóne. „Verím, že Oviedo bude chcieť postúpiť do 1. ligy, keďže okrem mňa prišlo viacero nových hráčok a tím sa posilňuje.“

Viki o Dubovskom vedela, no pripomenuli jej toto veľké meno aj zástupcovia klubu? „Áno, aj klub aj agent, ktorý mi to hneď písal. Keď klub oznámil na sociálnej sieti a na webe môj príchod, všade pripomínali aj Petra Dubovského."

Prestup do Španielska nebude pre Victoriu len veľkým futbalovým krokom, ale aj životným. Devätnásťročná Slovenka zažije určite krst ohňom. „Tento prestup pre mňa znamená strašne veľa, odmalička bolo mojím snom hrať v zahraničí. Veľmi ma lákalo Španielsko, keďže som fanúšička FC Barcelona. Verím, že to pre mňa bude posun vpred, verím, že moje kroky tam neskončia a budem sa posúvať ešte vyššie,“ zamyslela sa Kaláberová.

Zmena to však bude veľká. „Úprimne, asi sa viac bojím, ako teším (úsmev). Je to niečo nové, budem ďaleko od rodiny, kamarátov, budem si musieť zvyknúť na všetko – na jazyk, na nových ľudí, spoluhráčky. Hlavne na všetko budem sama. Bol to však môj sen, verím, že sa mi podarí zapadnúť do tímu a že to bude fajn,“ zaželala si Viki, ktorá zatiaľ po španielsky nehovorí. „Učila som sa nejaké základy, ale nie je to nič extra. Klub mi sľúbil učiteľa španielčiny, takže hádam budem mať rýchlo aspoň základy. Ale nie je problém tam komunikovať po anglicky a to viem,“ doplnila slovenská futbalistka.

Kaláberová túto sezónu ukončila pôsobenie v repre WU19, koronakríza zrušila dievčatám druhú fázu kvalifikácie o ME, takže rozlúčkou bol turnaj v Turecku, ktorý naše baby vyhrali. Vo finále proti Maďarsku hviezdila práve Viki, ktorá dvomi gólmi zariadila triumf. Druhý zásah pridala v predĺžení.

Po devätnástke je už len ženské áčko. „Musím na sebe ešte veľa pracovať, ale verím, že v novom tíme sa budem len posúvať ďalej a že možno raz sa snáď dostanem aj do áčka,“ uzavrela Victoria Kaláberová.

Značky