Stanovisko SFZ k súčasnej situácii na Ukrajine i k rozhodnutiam FIFA a UEFA

Utorok, 1.3.2022 10:49 | Posledná aktualizácia 1.3.2022 11:26

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenský futbalový zväz sa pripája k iniciatíve poľského futbalového zväzu (PZPN), ktorá nám bola doručená v pondelok 28.februára. V súčasnej dobe, kedy sme svedkami brutálnej vojny na Ukrajine, nepovažujeme za možné aby slovenská reprezentácia na akejkoľvek úrovni v najbližších mesiacoch nastúpila proti tímom Ruska a Bieloruska, bez ohľadu na názov, pod ktorým by prípadne nastupovali. Plne sa stotožňujeme s rozhodnutiami FIFA a UEFA, ktoré prijali v pondelok 28. februára.

Vyjadrujeme solidaritu s ukrajinskou futbalovou rodinou a všetkými občanmi Ukrajiny a ponúkame Ukrajinskému futbalovému zväzu pomoc vo všetkom, v čom budeme vedieť pomôcť. 

Zároveň chceme zdôrazniť, že Slovensko nedosiahlo v doterajšej kvalifikácii MS 2022 také výsledky, ktoré by ho oprávňovali za normálnych okolností ďalej bojovať o postup na záverečný turnaj. Preto si nechceme robiť žiaden automatický nárok na dodatočné zaradenie do baráže a budeme plne rešpektovať akékoľvek rozhodnutie FIFA a UEFA v tejto veci.

SFZ

Značky