U18 – Zaslúžené tesné víťazstvo nad Maďarskom, mohlo byť vyššie

Streda, 10.8.2022 18:10 | Posledná aktualizácia 15.8.2022 13:29
Oslavné gesto Andyho Masaryka po víťaznom góle.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – V premiérovom zápase novej sezóny zdolala slovenská osemnástka – premiérovo vedená trénerom Branislavom Fodrekom – maďarských rovesníkov v súbojovom zápase zaslúžene 1:0.

O cennom úspechu rozhodol jediným gólom Andy Masaryk pred koncom I. polčasu, keď sa najlepšie zorientoval v šestnástke pred maďarskou bránou, kde vznikol zmätok po našej rýchlej krídelnej akcii na pravej strane. Šikovný krídelník z Podbrezovej mohol skórovať aj po polhodine hry, keď si výborným prvým dotykom prebral loptu a dostal sa do brejku, jeho gólovú strelu Bánfalvi za seba nepustil. Maďarský brankár sa vyznamenal aj v 40. min, Blaškov tvrdý a dobre mierený pokus k pravej žrdi „učesal“ mimo siete. Hostia nemali za odohraných 45 minút nič, čo by stálo za zmienku, výborne hrajúca stopérska dvojica Svoboda – Rýzek eliminovala všetky možné ataky súpera dostatočne ďaleko od Badžgoňa, ktorého tak nebolo treba vidieť pri práci, bolo ho teda aspoň počuť pri dirigovaní defenzívnej hry sokolíkov.

Druhý polčas bol z našej strany ešte lepší, aj šancí bolo viac, paradoxne však o výsledku rozhodla spomínaná akcia zo 44. minúty. Pretože ani Záhradník – bol v štyroch solídnych pozíciách, z dvoch by sa patrilo skórovať, Zoran – ani ďalší striedajúci Kucman z domáceho DAC loptu do maďarskej brány nedostali.

Hra domácich bola po prestávke rýchlejšia, kolmejšia, presnejšia, pričom hráči si uchovali disciplínu pri bránení aj plnení trénerských pokynov najmä pri napádaní počas otvárania hry súpera. Maďari sa nedostali ani do jedinej nebezpečnej akcie, strely z diaľky nemohli Badžgoňa ohroziť, vo všetkých futbalových ukazovateľoch boli domáci lepším tímom.

Vekovo patria do kádra tohto výberu ešte ďalší hráči (L. Sauer, Marcelli, Praženka, samozrejme pôvodne nominovaný, no napokon pre zranenie absentujúci Pávek), takže po prvom úspešnom kroku novej osemnástky očakávame aj ďalšie.

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 18): „Náročný zápas, to rozhodne, a vyhrali sme po ho dobrom výkone, takže som spokojný. Bol by som ešte viac, ak by sme po prestávke premenili niektorú z dvoch-troch sľubných príležitostí, ale aspoň vieme, že tu musíme pridať. Chlapci ukázali veľa dobrých vecí, poctivo plnili, čo sme od nich chceli, ak by sme  boli efektívnejší, boli by sme pokojnejší aj v ďalších činnostiach. Bol to náš prvý zraz, najbližšie nás čaká v Česku tradičný Ježkov memoriál, budeme chcieť obstáť v konfrontácii so silnými súpermi čo najlepšie.“