U15 – V odvete repete dvojgólovej prehry

Štvrtok, 6.10.2022 12:55 | Posledná aktualizácia 6.10.2022 13:33
Pred brankárom Gubkom bolo neraz horúco, nemálo nebezpečných situácii dokázal slovenský brankát uhasiť.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Po utorkovej prehre 1:3 podľahla reprezentačná pätnástka opäť o dva gól Bulharsku, tentoraz 2:4.

Sokolíci odohrali dva rozdielne polčasy, na konci prvého mohol byť stav vari aj 1:5 či 6 a nikto by nepovedal ani mäkké f.

Hoci prvá dvadsaťminútovka gól nepriniesla, prevaha technicky zdatných a kreatívnejších Bulharov bola zrejmá, trio Gorjanov – Gerrard – Michajlov držalo opraty diania pevne v rukách a pri dobrom sekundovaní spoluhráčov ovládli ihrisko.

Potom prišla z nášho pohľadu strašidelná štvorminútovka, počas nej sme trikrát inkasovali a v nasledujúcich 240 sekundách sme mohli ešte dostať ďalšie dva góly... V boxe by to bolo na uterák z lavičky.

Hlavu sokolíkom zodvihol Richter, ukazujúc, že aj my máme odvážnych chlapcov. Vybojoval si loptu pri čiare, zabojoval pri fyzickom kontakte, predral sa cez stopéra a prestrelil Kuzova. Bolo 1:3 a zrazu to nevyzeralo tak beznádejne! O minútku mal šancu Kianička a potom ešte po ofsajdovej pozícii Lerint – hmmm, dá sa s nimi hrať. Ale aby sme si nemysleli, že ľahko, Božkov mohol zatĺcť ďalší klinec do našej bránky, z dobrej pozície dal ale nad.

Cez prestávku bola v slovenskej šatni hrmavica a nečuduj sa svet, zabrala. Štyri personálne zmeny a po chvíli ešte ďalšie tri, ale hlavne nový duch tímu s dvojkrížom na prsiach zabrali. Hneď po minúte príležitosť po kikse brankára hostí, ale Koribský nedal, zato v 52. min pohladili duše aj egá Rajnoha s Baravellim. Juj, ako dobre, že to aj Slovač vie, technicky, parádne, umne, šikovne  aj efektívne. Gól potešil okolo, pozrite si záznam.

A žambovci šliapali ďalej. Predtým jasne lepší Bulhari miestami strácali pôdu pod nohami, Féher mohol zrovnať skóre, ale nedal to cez brániaci val. Na vyšší rýchlostný stupeň prepli i hostia, v tejto pasáži dobrý mládežnícky futbal sa páčil. Domáci chceli dorovnať, hostia si strážili náskok a hrozili, držali v strehu Okála a spol., bolo to kto z koho. Našim nevyšli dve zakončenia – Igaz hlavou nad, Rajnoha z 25 m tiež – zato súper využil chybu pri snahe rýchlo vrátiť hru pred Kuzovovu bránku a Bojčev zavrel zápas aj výsledkovo.

HLAS PO ZÁPASE
MARTIN ŽAMBA (tréner Slovenska 15): „Zápas dvoch rozdielnych polovíc, do prestávky nám chýbala kvalita pri hre s loptou, ale aj dynamika a kombinácia. Druhá časť bola iná, z nášho pohľadu lepšia, dali sme pekný gól a šli sme za ďalším, lenže už sme nedokázali súpera pretlačiť. Na tomto fóre je dôležitý každý detail, potrebujeme, musíme nastaviť hlavy hráčov, aby uniesli ťarchu za reprezentačný dres. Už v tejto kategórii sú dôležité individuality, ich schopnosti v službách kolektívu. Bulhari mali aspoň troch takých hráčov, tí boli rozdieloví. Potrebujeme si utriasť v mysliach podstatné detaily, ktoré sú určujúce pre výkon aj výsledok. Čaká nás turnaj v Albánsku, vyskúšame ešte niekoľkých ďalších adeptov a potom si poznatky zosumarizujeme. Po týchto dvoch zápasoch vo mne silnie myšlienka, že vychovávame hráčov do priemeru, pritom v medzinárodnej konfrontácii sa žiada osobná zodpovednosť a prezentácia kvality.“