U16 – UEFA DEVELOPMENT: Aj s Lotyšskom rozstrel, po ňom prehra

Piatok, 12.5.2023 17:55 | Posledná aktualizácia 12.5.2023 17:58

autor: PETER TÓTH, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – V druhom zápase na UEFA Development turnaji hrala slovenská šestnástka bez gólov S Lotyšskom, na rad tak prišiel rovnako ako v stredu proti Ukrajine jedenástkový rozstrel. Tentoraz mal viac šťastia súper, po desiatich sériách pokusov vyhral 9:8.

V našej zostave nastúpilo deväť iných hráčov ako v stredu. Celý zápas boli sokolíci lepší, lopta však nie a nie vojsť do siete Biščuhisa. Bolo to od začiatku do konca o prvom góle, ktorý by odomkol zodpovednú obranu Lotyšska, veľa našich zakončení bolo zo vzduchu po hlavičkách a tým chýbala nielen razancia, ale aj presnosť, alebo nielen presnosť, ale aj razancia.

Po prestávke mal v 75. min výbornú pozíciu Kováčik, jeho prudkú strelu z vnútra šestnástky lotyšsky brankár vykopol. V záverečnej desaťminútovke sokolíci súpera pritlačili, chvíľami až priklincovali do jeho päťky, ale ani Valko v 89. min, ani brániaci Černovs v nadstavenom čase loptu do siete Biščuhisa neumiestnili.

A tak prišiel opäť na rad penaltový rozstrel. Tentoraz sa na rozhodnutie čakalo dlho, hoci náš Valko svoj pokus nepremenil v druhej sérii a Lotyš Poskrjobiševs v tretej. Jedenástku si kopli napokon všetci hráči okrem brankárov, rozhodlo sa v desiatej sérii, Valigura neuspel a Rupeiks áno.

Posledný zápas na turnaji odohrá Slovensko v Senci v pondelok 15. mája o 11:00.

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska): „Zmeny v zostave boli citeľné v I. polčase na súhre, chceli sme byť trpezliví a počkať si na správny okamih. Po prestávke sme našu hru vystupňovali, vyzeralo to, že je len otázkou času, kedy ten gól strelíme. Ak by sme ho dali, urobili by sme si zápas ľahší. Hráči sa vydali, videl som veľa dobrých vecí v našom výkone. Súper čakal celý čas na brejk z obranného bloku, za celý zápas nemal strelu na bránu. V rozstrele sú chlapci pod tlakom, pozitívne zistenie, ako mu čelili, som rád, že máme hráčov, ktorí sa neboja zodpovednosti. V pondelok nás čakajú Íri, výborný tím, ale budeme chcieť vyhrať.“

Lotyšsko U16

0'
15:00
Martin Turanský
U16
28'
28'
Aleksandrs Molotkovs
Striedajúci hráč: Krišjanis Rupeiks
15:45
45'
16:00
U16
Striedajúci hráč: Lucas Benjamin Németh
46'
46'
Rudolfs Klavinskis
Striedajúci hráč: Helvijs Joksts
46'
Matiss Silinš
Striedajúci hráč: Artjoms Černovs
46'
Aleksandrs Zahars
Striedajúci hráč: Dominiks Romenskis
46'
Maksims Kopilovs
Striedajúci hráč: Jegors Poskrjobiševs
46'
Kristaps Mosans
Striedajúci hráč: Adrians Muraška
60'
Helvijs Joksts
Dominik Kmeť
U16
Striedajúci hráč: Nicolas Sagan
60'
Lucas Benjamin Németh
U16
Striedajúci hráč: Samuel Kováčik
60'
Filip Trello
U16
Striedajúci hráč: Kristian Pavol Stručka
60'
66'
Roberts Kukulis
Striedajúci hráč: Emils Sprukts
Daniel Osman
U16
Striedajúci hráč: Šimon Vlna
71'
Milan Polča
U16
Striedajúci hráč: Denis Valko
71'
16:45

U16

1
Sebastian Zajac (GK)
2
28'
46'
13
71'
14
Milan Polča
71'
18
60'
19
Barnabás Ferenczi
20
60'

17
60'

Branislav Fodrek

12
Kristers Janis Biščuhis (GK)
2
Rodžers Krasts
4
46'
5
Ričards Janišs
6
28'
8
66'
10
46'
16
Adams Dreimanis
18
46'
19
46'
22
46'

21
60'

Jurgis Pučinsks

-
Vodná , Senec

Martin Ďurčo
Róbert Henček

DRUHÝ ZÁPAS: Írsko – Ukrajina 3:1, góly: 61. Umeh, 79. Noonan, 81. Moloney – 42. Reduško