U17 – 1. kolo kvalifikácie ME: Nečakané zakopnutie v prvom kroku

Štvrtok, 20.10.2022 06:30 | Posledná aktualizácia 20.10.2022 06:34

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

KIŠINEV (SFZ) – Zlý vstup do 1. kola kvalifikácie ME zaznamenala slovenská sedemnástka. S Lotyšskom prehrala po góle v úvode zápasu 0:1.

Rozhodujúca pre výsledok sa ukázala 3. min, keď po sérii chýb v našej defenzívy využil súper hneď prvú príležitosť na otvorenie skóre. Ukázalo sa, že zároveň aj na uzavretie...

Hru sokolíkov inkasovaný gól výrazne poznačil, v kŕči si nevedeli dobre a presne prihrávať, takže na nejaké súvislé ohrozenie lotyšskej bránky nebolo ani pomyslenia. Až jadrné pokyny z lavičky predsa len ako-tak vrátili hráčov do určeného herného konceptu, no na vypracovanie čistej šance to bolo stále málo. Výrazné zlepšenie neprišlo ani po prestávke, najbližšie ku gólu sme mali po hodine hry po strele Kóšu do brvna. Celkovo vyslali sokolíci smerom na Auseklisa až 14 striel, ale len tri medzi žrde a ani jedna nebola naozaj nebezpečná. UEFA vo svojom štatistickom zhrnutí uviedla v kolonke čisté šance 0:0... Keď bolo pre ich účel treba, Lotyši aj pritvrdili (na fauly 18:12) a nečakané víťazstvo si udržali.

Druhý zápas odohrá naša sedemnástka v sobotu o 12:00 v meste Orhei proti domácemu Moldavsku.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): „Vstup do zápasu nám nevyšiel, po individuálnych chybách v obrane sme inkasovali. Do 25. minúty nám viazla kombinácia, robili sme nevynútené chyby. Až potom sme sa ako-tak upokojili a boli sme schopní udržať loptu na kopačkách o čosi dlhšie, no vo finálnej fáze sme boli sterilní a vytvorili sme si len dve akési pološance.  V druhom polčase bola hra častokrát rozkúskovaná, zápas stratil tempo. Snažili sme sa striedaniami oživiť hru, nastrelili sme brvno, ale na otočenie nepriaznivého stavu nám chýbala väčšia kvalita v hre, hlavne  agresivita v osobných súbojoch. Ak sa v tejto činnosti nezlepšíme, môžeme len ťažko pomýšľať na lepšie výsledky v nadchádzajúcich dvoch zápasoch tohoto kvalifikačného turnaja.“

DRUHÝ ZÁPAS 12. SKUPINY: Nemecko – Moldavsko 4:0, góly: 2. Brunner, 29. a 57. Moertsedt, 73. Ramsak