U17 – Bezgólová remíza s domácimi na úvod kvalifikácie

Sobota, 16.10.2021 19:25 | Posledná aktualizácia 16.10.2021 19:32
Základná jedenástka Slovenska na úvodný zápas 1. kola kvalifikácie proti Bielorusku.
autor: JAKUB KOJNOK, zdroj: SFZ

BORISOV/BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentačná sedemnástka vstúpila do 1. kola kvalifikácie ME svojej vekovej kategórie bezgólovou remízou s domácim výberom Bieloruska.

Oba tímy šli do zápasu s vedomím, že papierovo je to kľúč aspoň k 2. miestu, znamenajúcom postup do fázy Elite Roundu. Teda kto bude úspešnejší, urobí si z uvažovanej kontúry konkrétnejšie dosiahnuteľný cieľ.

Sokolíci spustili odhodlanie od výkopu, hneď v 1. minúte kopali rohový kop a do konca zápasu si ich pripísali celkom desať. A hoci po jednom mal solídnu pozíciu Svoboda, lopta si od jeho brucha nenašla cestu tam, kde sme ju chceli vidieť, za chrbát domáceho brankára Kouruka.

Bielorusi vsadili na organizované bránenie a hrozbu protiútokov, v počte striel medzi žrde boli dokonca úspešnejší ako naši (7:6), v II. polčase mali šancu rozhodnúť zápas vo svoj prospech, sokolíkov podržal brankár Badžgoň.

Slováci mali loptu viac pod kontrolou, ale chýbal im väčší pokoj v strede poľa, kde sa zakladali naše ofenzívne akcie, a doplatili sme sa menšiu agresivitu v šestnástku v rozhodujúcich pozíciách. S troškou šťastia sa mohli na streleckú listinu zapísať Sauer či Holíček, no nestalo sa.

Po prestávke stúpla nervozita, rumunský rozhodca Chivulete rozdal ďalších šesť žltách kariet (celkový počet faulov v zápase 15:16), hra sa nezmenila - a výsledok tiež nie.

Druhý zápas na kvalifikačnom turnaji odohrá slovenská sedemnástka v utorok 19. októbra proti Arménsku.

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 17): „Čakali sme fyzicky nesmierne náročný zápas a predpoklady sa naplnili. Domáci hrali na hrane dovolenej agresivity, nám chýbal väčší pokoj v strede poľa, preto naša hra pôsobila na pohľad trochu kostrbato. Nepomohli sme si ani štandardnou situáciou, hoci sme kopali dosť rohov. Hralo sa o prvý gól, ten by bol kľúčový, nepadol, a tak sa zrodila bezgólová remíza. To je futbal, máme bod, berieme ho. Nedeľa bude pre nás pracovná, máme tréning, analyzujeme si súboj s Bieloruskom a budeme už myslieť na Arménsko. Na našom konečnom cieli sa nič nemení.“

Bielorusko U17
16.10.2021
14:00
Borisov (Borisov Arena)
0 - 0
U17

0'
14:00
Yahor Khralenkou
41'
14:45
45'
15:00
51'
Martin Rýzek
U17
59'
Filip Mielke
U17
Uladzislau Skaupniou
Striedajúci hráč: Mark Mokin
61'
Vadzim Kisialiou
Striedajúci hráč: Ivan Siukou
61'
61'
Yan Shumski
64'
71'
Tadeáš Hájovský
U17
Striedajúci hráč: Matej Šimun
Mark Mokin
78'
Yan Shumski
Striedajúci hráč: Mikalai Sotnikau
78'
Ruslan Mialkouski
Striedajúci hráč: Ivan Aheyeu
79'
80'
Milan Šimon Rehuš
U17
87'
U17
Striedajúci hráč: Maximilián Marko
87'
U17
Striedajúci hráč: Jakub Murko
Striedajúci hráč: Maksim Katsynel
90'

5
41'
90'
7
79'
9
Turych Artsiom
10
61'
11
Timofey Martynov
15
Aliaksei Kazhanouski
18
Yan Shumski
64'
78'
19
61'
61'

Mark Mokin
78'

5
51'
6
Michal Svoboda
13
59'
87'
15
71'
10
80'
87'