logo
Reprezentácia

U17 – Mladíci sa zišli pred ME v Dunajskej Strede, tréner Fodrek: Ideme v zabehnutom režime

Streda, 15.5.2024 12:00 | Posledná aktualizácia 15.5.2024 16:45
U17-zraz-20240515_Branislav Fodrek.jpg
Hlavný tréner Slovenska U17 Branislav Fodrek na zraze pred majstrovstvami Európy do 17 rokov 2024 (15.5.2024)
autor: Jakub Homoľa, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – Slovenská reprezentácia do 17 rokov sa v stredu na obed zišla v Dunajskej Strede na zraze pred vrcholom celej sezóny – majstrovstvami Európy tejto vekovej kategórie. Tie sa tento rok uskutočnia od 20. mája do 5. júna na Cypre, pričom sokolíci do záverečného turnaja vstúpia druhý deň šampionátu – v utorok, 21. mája – zápasom proti rovesníkom so Švédska.

Hlavnému trénerovi reprezentácie do sedemnásť rokov Branislavovi Fodrekovi sa na stredajšom zraze hlásili s jedinou výnimkou všetci nominovaní hráči. „Jednu vynútenú zmenu sme museli spraviť ešte pred zverejnením nominácie, keďže Matúš Pavlík je zranený. Na druhej strane sa do tímu vracia Samo Kováčik, ktorý nebol na druhej fáze kvalifikácie v Grécku pre zranenie. Verím, že aj jeho príchodom naša sila vzrastie. Inak sú tu všetci chlapci, všetci sú zdraví, za čo som veľmi rád. Zatiaľ nám zatiaľ chýba Samuel Lusale, ktorý má školské povinnosti v Anglicku, a pripojí sa k nám v piatok,“ doplnil 43-ročný tréner.

Reprezentačná sedemnástka odletí na Afroditin ostrov v nedeľu dopoludnia. Dovtedy ešte na Slovensku absolvuje päť tréningových jednotiek. „Ideme v zabehnutom režime, na ktorý sme zvyknutí z kvalifikácie. Keďže chalani dnes cestovali, niektorí z nich hrali zápas cez víkend, iní zas nie, rozhodli sme sa, že absolvujeme program mimo ihriska,“ priblížil hlavný kormidelník reprezentácie program sokolíkov na zraze v Dunajskej Strede.

„Chceli sme, aby si chlapci trošku vyčistili hlavu, dali sa dokopy ako tím a hlavne skoncentrovali, že sú už na reprezentačnom zraze. Zvolili sme teda na prvý deň aj zábavnú formu prípravy. Od štvrtka však už zarezávame v našom obligátnom režime a celá naša príprava bude smerovať k prvému zápasu majstrovstiev so Švédmi. Chceme sa na majstrovstvách prezentovať v dobrom svetle. Príprava síce bude krátka, ale naplánované to máme tak, aby sme boli na prvý zápas kvalitne pripravení,“ vysvetľuje Fodrek.

Do výkopu úvodného vystúpenia sedemnástky na Eure, na ktorom sa predstaví prvý raz od roku 2013, už ostáva menej než týždeň. Sám hlavný tréner priznáva, že s pribúdajúcim časom cítiť mierne napätie. „Klamal by som, keby som povedal, že nie, ale to patrí k tomu,“ hovorí Fodrek. „Som však rád, že sme už sme na zraze, pretože čakanie naň bolo dosť dlhé. Samozrejme, na Euro sa tešíme, je to pre nás ďalšia veľká výzva konfrontovať sa s najlepšími mužstvami v Európe,“ dodal na záver.

U17-zraz-20240515_Branislav Fodrek_2.jpg
Hlavný tréner Slovenska U17 Branislav Fodrek na zraze pred majstrovstvami Európy do 17 rokov 2024 (15.5.2024)
autor: Jakub Homoľa, zdroj: SFZ
PROGRAM ZÁPASOV SLOVENSKA 17 NA MAJSTROVSTVÁ EURÓPY

Utorok, 21. mája

17.00 SELČ

Štadión Paralimni

Slovensko 17

Švédsko 17

Piatok, 24. mája

17.00 SELČ

Štadión Dasaki

Taliansko 17

Slovensko 17

Pondelok, 27. mája

17.00 SELČ

Štadión Dasaki

Poľsko 17

Slovensko 17

Značky