U17 – Na Bannikovovom memoriáli trest za chyby

Slovenskí sokolíci dosiahli vo dvoch zápasoch na turnaji štyri góly, z každého mali radosť.
autor: OLENA LUKIČOVA, zdroj: SFZ

KYJEV/BRATISLAVA (SFZ) – „Výsledky nás samozrejme neuspokojujú, ale naše výkony sú naozaj solídne,“ povedal po dvoch prvých zápasoch slovenskej sedemnástky na Bannikovom memoriáli tréner Branislav Fodrek.

Sokolíci vstúpili do turnaja remízou 2:2 s Uzbekistanom, po ktorej nasledovala prehra s Tureckom 2:3. „Obe stretnutia boli veľmi poučné, ukázali nám veľa vecí, dobrých aj tých, na ktorých musíme popracovať,“ zhrnul tréner výstup z dosiaľ odohraných zápasov.

Tím Slovenska 17

PROTI UZBEKISTANU VEĽA ŠANCÍ. Pre tento Fodrekov výber bol duel s Uzbekistanom prvým prakticky za dva roky.  „A pre niektorých hráčov vôbec prvým v reprezentačnom drese,“ upozornil Fodrek.

Úvod zápasu poznačilo obrovské chcenie sokolíkov, z ktorého pramenila nervozita a tá plodila individuálne chyby. Prvý inkasovaný gól bol vlastný, pri druhom súper využil zaváhanie v našich radoch. „Za stavu 0:2 však z hráčov neistota opadla a vrátili sa do zápasu.“ Slováci nielen vyrovnali, ale dosiahli aj tretí gól, ktorý rozhodca neuznal. „Mali sme osem, možno deväť solídnych príležitostí, takže z tohto pohľadu mohol či mal byť výsledok lepší,“ uzavrel pohľad na vstup do turnaja tréner sedemnástky.

S TURECKOM BOJ O REMÍZU. Tréner pozmenil zostavu, sokolíci hrali proti druhému rivalovi zvlášť do prestávky dobre. Gólovo sme sa presadili už v 3. minúte, škoda, že rovnako skoro sme inkasovali (v 7. min). „Nedali sme čistú šancu, pred prestávkou sme zasa nešťastne inkasovali po tečovanej strele,“ krútil hlavou Fodrek. Po ďalšej štandardke bolo už 1:3 v náš neprospech, chlapci však bojovali. „V 77. minúte sme znížili a tuho sme bojovali o remízu. Tentoraz sme nemali toľko šancí ako proti Uzbekistanu, ale aj tak bolo dosť príležitostí na lepší výsledok.“

ČAKÁ GRUZÍNSKO. Tretím súperom sokolíkov bude v nedeľu Gruzínsko. „Opäť dobrý tím. Som rád, že nemáme žiadne zdravotné problémy, zostavu postavíme tak, aby hráči mali približne rovnakú odohranú minutáž. Určite zabojujeme o 2. miesto v skupine,“ Branislav Fodrek sumarizuje poznatky o jednotlivcoch i hre tímu. Po bannikovom memoriáli odohrá v septembri sedemnástka ešte dvojzápas v Bosne a Hercegovine a potom... „Prvé kolo kvalifikácie. Vieme všetci, o čo nám ide,“ povedal na záver debaty tréner.

Trener Branislav Fodrek pozorne sleduje výkony slovenského tímu na Bannikovovom memorial.