U17 – Po cennej remíze s Anglickom zaslúžený postup

Piatok, 22.10.2021 19:05 | Posledná aktualizácia 23.10.2021 06:18
Radosť slovenských sokolíkov po remíze s Anglickom, znamenajúcej ich definitívny postup do ďalšej fázy kvalifikácie ME.
autor: SFZ

BORISOV/BRATISLAVA (SFZ) – Cieľ je splnený: slovenská sedemnástka splnila úlohu, s ktorou odchádzala na 1. kolo kvalifikácie ME do Bielorusk, po poslednom treťom zápase na turnaji obsadila konečné 2. miesto. Po remíze 2:2 s Anglickom sa kvalifikovala do druhej fázy, tzv. Elite Roundu, ktorá sa bude hrať na jar 2022.

Pred zápasmi posledného kola sme na tom boli s postupovými možnosťami dobre, aj preto si sokolíci chceli vybojovať postup ďalej sami, bez pomoci Arménska. Znamenalo to uhrať dobrý výsledok s jedným z najlepších tímov Európy tejto vekovej kategórie, ideálne bodovať. Samozrejme, víťazstvo by znamenalo 1. miesto v skupine...

Nereálne? Papierovo azda, ale futbalová pravda je na ihrisku, tvrdil už pred turnajom tréner Fodrek. A v 87. minúte zápasu viedlo Slovensko nad Anglickom 2:1! Favorit tvrdo finišoval, tlačil, hral o česť aj víťazstvo v skupine, prehra nebola v anglických plánoch zahrnutá ani najmenším písmom. Našim dochádzali sily, celé stretnutie sa hralo vo vysokom tempe a na to sú predsa len viac adaptované mladé levy z Albionu. Dopustili sme sa v tejto etape zápasu chybičky a súper vyrovnal, uchránil si neporazenosť a získal predpokladané prvenstvo v skupine. Naši však rovnako na turnaji neprehrali, udržali vysokú úroveň svojich výkonov od úvodného stretnutia a jasne postúpili do Elite Roundu.

Základná zostava pred zápasom s Anglickom.
autor: JAKUB KOJNOK, zdroj: SFZ

BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 17): „Anglický tím sme mali dokonale zanalyzovaný, na rozdiel od Arménska i Bieloruska sme ale nechceli zmeniť naše osvedčené základné rozostavenie, nechceli sme hrať v hlbokom defenzívnom bloku, ale chceli sme byť nebezpeční a hrať aktívne. Chlapci sa vydali úplne celí, hrali skvele tímovo, jeden za druhého, nezľakli sa mena ani kvality súpera. Boli disciplinovaní, odvážni a futbal bol spravodlivý. Viedli sme 2:0 a Záhradník mal šancu na tretí gól, myslím si, že stav 3:0 by už ani Angličania neotočili. Tí však nezlomne šli za výsledkom neprehrať, stupňovali tempo, našim chlapcom došli sily a v závere sa tak zrodila remíza. Pred zápasom by sme remízu 2:2 brali všetkými desiatimi prstami, poviem to tak, že aj po zápase... Hoci každý z nás sa pohráva s myšlienkou, že sme boli dve minúty od senzácie, ktorou by bolo naše víťazstvo. Som hrdý na chlapcov a aj takto verejne ich musím pochváliť.“