logo
Reprezentácia

U17 – Tréner Fodrek po prehre s Talianskom: Chalani dali do toho všetko

Sobota, 25.5.2024 14:00 | Posledná aktualizácia 25.5.2024 15:24
U17_240524_ITA-SVK_0142-Branislav Fodrek.jpg
Branislav Fodrek počas zápasu Taliansko – Slovensko na UEFA Majstrovstvách Európy hráčov do 17 rokov 2024 na Cypre, v Achna (24.5.2024)
autor: Jakub Homoľa, zdroj: SFZ

ACHNA (SFZ) – Reprezentačný výber do 17 rokov v druhom zápase na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie nestačil v piatok na Taliansko 0:2. „Nie sme spokojní s výsledkom, zápas sme chceli výsledkovo zvládnuť inak, na druhej strane chlapci dali do toho všetko a prezentovali sa slušným herným výkonom,“ povedal po zápase hlavný tréner sedemnástky Branislav Fodrek.

Napriek prehre zanechala sedemnástka na štadióne Dasaki v cyperskej Achne dobrý dojem. Hneď v úvode sa Slováci prezentovali aktívnym futbalom, ktorým Talianov dokázali zaskočiť. Úvodné minúty zápasu patrili Fodrekovým zverencom. „Bol to náš zámer súpera prekvapiť svojou aktivitou a nenechať im priestor a čas na kombináciu, v čom sú veľmi silní. Snažili sme sa, aby sa hra odohrávala čo najďalej od našej brány,“ prezradil hlavný tréner zámer, s ktorým jeho tím vstupoval do zápasu, a ktorý sedemnástke napokon aj vyšiel. Len, žiaľ, bez gólovej koncovky. „Myslím si, že sme súpera zaskočili, darilo sa nám aj slušne kombinovať. Dostávali sme sa pred pokutové územie, len tam už súper ukázal svoju kvalitu a cez ich organizovanú defenzívu sme sa nedokázali presadiť,“ pokračoval Fodrek.

Taliani o víťazstve rozhodli dvomi gólmi po polhodine hry. Najprv sa v 30. minúte volejom trafil Francesco Camarda, o osem minút neskôr z pokračujúcej štandardnej situácie prekonal Zajaca v slovenskej bráne Mattia Liberali. „Tie dva góly za osem minút nás zaskočili,“ priznáva Fodrek. „Prvý gól sme dostali prakticky z ničoho. Jednoduchá lopta za chrbát, spravili sme malú chybu a Camarda ukázal, prečo má hodnotu desať miliónov. Najviac ma ale mrzí druhý gól po štandardnej situácii. Presne na túto situáciu sme sa pripravovali, napriek tomu sme boli nedôslední. Taliani ukázali rozdiel medzi top úrovňou a ostatnými mužstvami. Talianom stačí jedna nepozornosť a hneď vás potrestajú.“

Napriek stavu 0:2 cez polčas Fodrek svojim zverencom prízvukoval, aby aj naďalej ostali trpezliví a pokračovali v predvedenom výkone. „Cez polčas sme museli spraviť jedno striedanie, keďže David Bukovský sa necítil zdravotne v poriadku. Chlapcov sme nabádali, aby pokračovali ďalej v tom, čo nám fungovalo, akurát sme zdôrazňovali, aby sme situácie okolo pokutového územia riešili jednoduchšie. Neboli sme spokojní so zahrávaním štandardných situácií, ktoré sme dnes nekopali dobre. Škoda, že sme si nimi nepomohli, keďže sme ich za celý zápas mali dostatok,“ vysvetlil Fodrek. „Do druhého polčasu sme chceli hrať aj naďalej trpezlivo, zodpovedne vzadu, počkať si na šancu a skúsiť sa dostať do zápasu streleným gólom. To sa nám však nepodarilo, a aj preto zápas skončil 0:2,“ dodal.

U17_240524_ITA-SVK_8575-Enhanced-SR-Branislav Fodrek.jpg
Branislav Fodrek počas zápasu Taliansko – Slovensko na UEFA Majstrovstvách Európy hráčov do 17 rokov 2024 na Cypre, v Achna (24.5.2024)
autor: Jakub Homoľa, zdroj: SFZ

Slovenská sedemnástka má po dvoch zápasoch základnej skupiny C na majstrovstvách Európy hráčov do 17 rokov na Cypre na konte jeden bod. Taliani so šiestimi bodmi sú už po dvoch zápasoch istí postupujúci z prvého miesta. O druhú miestenku do štvrťfinále je však boj otvorený medzi všetkými tromi zvyšnými družstvami skupiny C. Sokolíci na postup do štvrťfinále potrebujú v pondelok poraziť Poľsko, a súčasne aj pomoc Talianov, ktorí nesmú so Švédmi prehrať. 

Predvedený výkon proti Taliansku síce k bodom neviedol, môže však byť dobrým odrazovým mostíkom do pondelkového stretnutia s imperatívom víťazstva proti Poľsku. „Chalani idú na maximum. Teraz budeme mať dva dni, aby sme dobre zregenerovali a boli po fyzickej stránke na zápas proti Poliakom na sto percent pripravení,“ dodal na záver Fodrek.

Značky