U17 - Ukrajina - Slovensko 3:0

Utorok, 12.3.2024 19:13 | Posledná aktualizácia 8.4.2024 12:18
Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov pred zápasom s Ukrajinou v Patrase (12.3.2024).
zdroj: SFZ

PATRAS (SFZ) - Slovenská futbalová reprezentácie do 17 rokov podľahla v záverečnom zápase 2. fázy kvalifikácie o postup na ME 2024 výberu Ukrajiny 0:3. Zápas so začiatkom o 14h bol prerušený pre búrku v 18. min a dohrával sa až vo večerných hodinách. Slovensko obsadili v konečnej tabuľke so šiestimi bodmi 2. miesto.

Do zápasu doteraz dvoch nezdolaných tímov zasiahlo za nerozhodného stavu 0:0 počasie, silná búrka prerušila zápas, ktorý sa dohrával po viac ako trojhodinovej prestávke. V ňom mali navrch Ukrajinci, ktorí si ešte v prvej časti hry vypracovali dvojgólový náskok. V 41. min sa gólovo presadil Artem Stepanov a v nadstavenom čase aj Bohdan Redushko. V druhom polčase sme inkasovali ešte jeden gól, v 68. min sa zapísal do streleckej listiny opäť Artem Stepanov.

Zverenci trénera Fodreka zdolali v prvom zápase na turnaji Elite round Švajčiarsko (2:1) a v druhom domáce Grécko (1:0) a so ziskom šiestich bodov budú veriť, že ich konečné 2. miesto bude nakoniec postupové. Dodajme, že na záverečný turnaj ME 2024 do 17 rokov na Cypre postúpia víťazi ôsmich skupín, ku ktorým sa pridá aj sedmička najlepších družstiev z druhých miest.

Branislav Fodrek (tréner SR17): „Vzhľadom na prerušenie zápasu pre búrku sme radi, že sa zápas nakoniec dohral. Pokiaľ ide o samotnú hru, mali sme dobrý úvod, vypracovali sme si dve slušné šance, z ktorých sme však neskórovali. Zápas sa zlomil na konci prvého polčasu, keď súper potrestal našu chybičku a vzápätí o pár minút neskôr pridal aj druhý gól do šatne. V druhom polčase sme chceli s výsledkom niečo spraviť, no Ukrajinci si svojou umnou hrou zápas postrážili a navyše v druhom polčase pridali z protiútoku aj tretí gól. Zápas bol vo viacerých úsekoch hry vyrovnaný, no v zlomových momentoch sme my gól nedali, kým súper naše chyby trestal. Výsledok hovorí síce jednoznačne, ale priebeh hry taký jednoznačný nebol. Hrá sa však na góly, súper ich dal tri a preto zaslúžene vyhral. Bol to pre nás veľmi poučný zápas. Samozrejme, v našej hre boli chyby, ale chalani aj tento zápas, rovnako ako ostatné poctivo ‚odmakali‘. Hoci sme dnes prehrali, nič to nemení na tom, že som na chlapcov hrdý. Zaslúžia si pochvalu za to, čo na tomto turnaji dosiahli, ako sa v zápasoch prezentovali a za to, že podali výkony na hranici svojich možností.“