U17 – V 2. kole kvalifikácie ME: Úvodná prehra s Portugalskom

Streda, 22.3.2023 21:05 | Posledná aktualizácia 22.3.2023 21:07

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

VISEU (SFZ) – V prvom zápase 2. kola kvalifikačného turnaja ME prehrala slovenská sedemnástka s domácimi 0:2, keď nedokázala celkom splniť taktický plán.

Portugalčania v pozícii favorita vbehli do zápasu ako uragán, od 6. min viedli po dobre zahratej štandardke. S náskokom sa im hralo ľahšie, hru sokolíkov inkasovaný gól poznačil, len ťažko sa dostávali k súperovej šestnástke, pre domácu bránu neboli nebezpeční. Sústredili sa na hru vzadu, poučení gólom si dávali väčší pozor a hasili možné nebezepečenstvo dostatočne ďaleko od Húdoka. Ako blesk z čistého neba bola šanca Henyiga pred prestávkou, škoda, že neviedla k vyrovnaniu. Obraz hry sa výrazne nezmenil ani po prestávke, na konci zápasu bol pomer striel 10:1, na bránu 4:0.

Druhý zápas v skupine odohrajú bažíkovci v sobotu 25. marca proti Česku.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): „Vedeli sme, že ak chceme pomýšľať na dobrý výsledok proti Portugalsku, musíme podať výkon na hranici našich schopností. Zápas aj náš výkon poznačil rýchly inkasovaný gól, nášmu výkonu najmä v útočnej fáze veľa chýbalo. V defenzíve sme potom súpera do nebezpečných situácií pred našou bránou nepúšťali. Po prestávke Portugalčania kontrolovali priebeh zápasu, hoci aj my sme ukázali solídne úseky hry. V závere sme sa snažili zmeniť rozostavenie so snahou o vyrovnanie, dostali sme ale druhý gól z vnútra pokutového územia. Čakajú nás ďalšie ťažké zápasy, na ktoré sa musíme dobre pripraviť."