U17 – V odvete z vyhratého zápasu iba remízový výsledok

Štvrtok, 15.9.2022 11:50 | Posledná aktualizácia 15.9.2022 11:53

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

KAUNAS (SFZ) – V druhom zápase s litovskými rovesníkmi siahala najprv slovenská sedemnástka po víťaznom repete, napokon sa však zrodila remíza 2:2.

Sokolíkom vyšiel raketový úvod, neuplynula ani štvťhodina hracieho času a viedli 2:0! Dve šikovné akcie s gólovým potvrdením nás posadili – či skôr mali posadiť – na zápasového koňa, z ktorého sme sa však nechali zhodiť. Zbytočnými chybami. Domáci skoro znížili a po polhodine hry sa začínalo od nuly, pretože stav bol vyrovnaný.

Krátko po prestávke mali domáci výhodu pokutového kopu, o ktorého oprávnenosti boli v našom tábore značné pochybnosti, Lickunas však vysoko prekopol. Slováci začali zbierať (zbytočné) žlté karty, Henyig dokonca červenú (keďže šlo o prípravný zápas, nedohrávali sme v oslabení, ale vylúčený hráč musel vystriedať), ale aj stupňovať prevahu. Na rozdiel od úvodu zápasu však nedokázali využiť žiadnu príležitosť na ďalší gól.
Preto remíza v zápase, ktorý bol veľmi poučný.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): „S výsledkom nemôžeme byť spokojní, keďže v 12. minúte sme viedli 2:0. Na druhej strane, po polhodine bolo po našich dvoch hrubých chybách pri zakladaní útoku vyrovnané... V tomto zápase sme neboli dostatočne koncentrovaní a hladní po víťazstve tak, ako tomu  bolo v utorok. Od 60. minúty sme stupňovali tlak, z ktorého sme si  vypracovali dve stopercentné šance, ale šťastie sme zrejme urazili v I. polčase, takže sa nám otočilo chrbtom."