U17 - V záverečnom zápase kvalifikačného turnaja vysoká prehra s Poľskom

Utorok, 28.3.2023 18:25 | Posledná aktualizácia 28.3.2023 18:30

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

PENALVA CASTELO (SFZ) - Do tretice všetko zlé. Sokolíci do 17 rokov zakončili svoje pôsobenie v 2. kole kvalifikácie ME 2023 treťou prehrou v rade, znova bez streleného gólu, s najvyšším počtom lôpt vo vlastnej bráne. Výsledok 0:5 s Poľskom je sklamaním.

Futbal ukázal i v tomto zápase niekoľko svojich odtieňov. Štyridsať minút bol súboj vyrovnaný, aj s našimi príležitosťami na skórovanie, potom za päť minút - dve boli nadstavený čas I. polčasu - padli tri góly, na náš žiaľ, všetky do siete Alexa Húdoka. A bolo po zápase...

Tréner Bažík cez prestávku siahol do zostavy, ale ani s dvoma novými hráčmi sa sokolíci nevedeli otriasť z prvopolčasových poľských úderov. PSúperi ešte navýšili svoj náskok a definitívnu posobu výsledku dali opäť v pridanej dobe, v 93. minúte...

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): „Zápas musím hodnotiť vo dvoch rovinách - do prvého inkasovaného gólu a dianie po ňom. Do stavu 0:0 sme vedeli s Poliakmi vcelku držať krok, v úvode sme si dokázali vypracovať dve šance, Aj vzadu sme s vypätím všetkých síl vedeli eliminovať nebezpečné situácie súpera. Rozhodujúcim úsekom zápasu bol záver I. polčasu, od 42. do 45. minúty spolu s nadstaveným časom sme inkasovali tri góly. Po obrátke bol súper logicky na koni, diktoval priebeh až do konca. Mrzí ma najmä fakt, že sme sa sa nedokázali v II. polčase viac pobiť o lepší výsledok, neukázali sme viac charakteru. Poľsko vyhralo zaslúžene, ukázalo vysokú kvalitu. My sme sklamaní...“

Poľsko U17
28.03.2023
14:00
Parque Desportivo de Sant'Ana (Penalva do Castelo)
5 - 0
(3:0)
U17

0'
15:00
7'
Šimon Faško
U17
Maksymilian Sznaucner
Poľsko U17
21'
Mike Huras
Poľsko U17
42'
Oskar Tomczyk
Poľsko U17
45'
Filip Rejczyk
Poľsko U17
45+2'
15:45
45'
16:00
46'
Bastian Patzak
U17
Striedajúci hráč: Jakub Ragan
46'
Samuel Dikoš
U17
Striedajúci hráč: Nino Žiga
Karol Borys
Poľsko U17
Striedajúci hráč: Mateusz Skoczylas
55'
Poľsko U17
Striedajúci hráč: Igor Brzyski
55'
61'
Tomáš Jurišta
U17
Striedajúci hráč: Róbert Petruška
64'
Nino Žiga
U17
Poľsko U17
Striedajúci hráč: Szymon Kadziolka
66'
Filip Wolski
Poľsko U17
Striedajúci hráč: Krzysztof Kurowski
72'
Mike Huras
Poľsko U17
Striedajúci hráč: Daniel Mikolajewski
72'
74'
Samuel Šarudi
U17
Striedajúci hráč: Rastislav Korba
Daniel Mikolajewski
Poľsko U17
77'
82'
Nicolas Sagan
U17
Striedajúci hráč: Matej Bukovčan
Krzysztof Kolanko
Poľsko U17
90+3'

6
21'
55'
20
Gól z hry - 47'
66'
11
Gól z hry - 93'
8
Karol Borys
55'
7
72'
9
Gól z hry - 45'
17
Mike Huras
Gól z hry - 42'
72'

7
46'
8
Šimon Faško
7'
9
46'
13
61'
14
Pavol Kuťka
16
82'
18
Boris Rusnák
19
74'

Nino Žiga
64'