U18 – Napriek prehre s Ruskom radosť zo zápasu

Piatok, 26.3.2021 20:40 | Posledná aktualizácia 26.3.2021 21:20

autor: RÓBERT FILEP, zdroj: SFZ

BELEK (SFZ) – V prvom z dvoch medzištátnych zápasov v rámci sústredenia v Turecku prehrala slovenská osemnástka s ruskými rovesníkmi o gól, góly padali len zo štandardných situácií.

Prvý polčas sa hral podľa slovenských nôt, sokolíci mali územnú prevahu, kontrolovali loptu, perfektne bránili, Rusi sa nedostali k jedinému priamemu ohrozeniu Danka. Do vedenia sme šli po premenenej jedenástke, Jambor si vypýtal pred bránou Odojevského faul a sám premenil nariadený pokutový kop. Krátko po prestávke sme mohli zvýšiť, predviedol sa Gajdoš, po jeho technických kúskoch a gólovej strele vykopol obranca súpera z bránkovej čiary.

A hneď z protiútoku došlo k faulu pred našou šestnástkou, z následného priameho kopu vyrovnal Jermakov. Nos na gólové šance osvedčil Jambor, vyťažil z pressingu pri rozohrávke Rusov, jeho krížnej strele chýbali decimetre. Po hodine hry sa pískala druhá jedenástka, tentoraz proti nám a Laikin príležitosť uchopil správne. Vyrovanie mal na kopačke Gajdoš po skvelej akcii Kopáska, zo 7 metrov vystrelil ale úplne tesnúčko mimo. Pred koncom sme boli blízko k remíze po Hečkovej hlavičke, lopta sa zas nezmestila medzi žrde.

Odveta s rovnakým súperom je v Beleku na programe v pondelok 29. marca s výkopom o 15:00.

RUSKO 18 – SLOVENSKO 18 2:1 (0:1)
58. Jermakov,  65.  Laikin (z pok. kopu) - 42.  Jambor (z pok. kopu)
ŽK: Kopásek.
SLOVENSKO 18: Danko – Kopásek, Kóša, Hečko, Boledovič – Šmatlák (70. Oravec), Hollý (70. Griger), Gajdoš – Gaži (78. Urgela), Jambor, Kotlár (78. Veliký). Tréner: Albert Rusnák st.

ALBERT RUSNÁK st (tréner Slovenska 18): “Veľmi sme sa tešili, že si zahráme, boli sme už veľa mesiacov bez zápasovej praxe. Bola to konfrontácia s naozaj silným súperom, potrebovali sme po dlhej len tréningovej etape hrať oficiálny zápas. Podľa priebehu by zaslúženejším výsledkom bola remíza, mali sme dosť príležitostí aj na druhý gól, tentoraz nám ale nebolo dopriate.“