logo
Reprezentácia

U18 – Tréner Fabuš chváli zlepšenie v defenzíve, výkričníkom je útok

Štvrtok, 22.2.2024 09:50 | Posledná aktualizácia 22.2.2024 11:50
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-petruška
Róbert Petruška v prípravnom zápase Taliansko U18 - Slovensko U18 1:0.
zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Na reprezentačný výber do 18 rokov čakal uplynulý týždeň ťažký, no futbalovo atraktívny súper. V Tirrenii ležiacej zhruba dvadsať kilometrov od Pisy vyzvali zverenci Martina Fabuša domácu reprezentáciu Talianska. Hoci mladí slovenskí reprezentanti ťahali v zápase nakoniec za kratší koniec, hlavný tréner vníma posun, ktorý jeho družstvo spravilo od začiatku sezóny.

O víťazstve Talianska nad našimi reprezentantmi rozhodol napokon jediný gól, ktorý strelil v 18. minúte domáci Caprini. Hlavný tréner Martin Fabuš však napriek prehre vyjadruje spokojnosť s predvedenou hrou. „V prvom rade sme radi, že sme mohli odohrať takýto ťažký zápas proti veľmi dobrému súperovi. Dokázali sme v ňom podať kvalitný výkon, s ktorým ako tréner môžem vyjadriť spokojnosť. Samozrejme, výsledkovo sme chceli byť úspešnejší,“ hodnotí 47-ročný kouč. 

U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-Husarčík
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-Adamkovič
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-haša
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-šimon-faško
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-kuťka
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-petruška
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-petruška
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-oros
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-dvorský
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-dvorský
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-tománek
U18-ITA-SVK-prípravný-zápas-brankár-jokl

Osemnástka nemala ideálny vstup do sezóny 2023/2024. V septembri prehrala na turnaji v Česku všetky tri zápasy a neuspela ani mesiac nato v konfrontácii proti Poľsku. Z prvého víťazstva sa Fabušovi zverenci tešili až začiatkom novembra, keď v Dunajskej Strede dokázali poraziť Maďarsko. Tréner sa vtedy vyjadril, že prvým víťazstvom spadla z tímu psychická ťarcha. Hoci na novembrový triumf nad Maďarskom sa v meraní síl s Talianskom výsledkovo nepodarilo nadviazať, Fabuš eviduje zlepšenie svojho tímu.

„Posledné výsledky aj napriek prehrám naznačujú určitý progres. Zlepšila sa naša organizácia hry, a to najmä v defenzíve. V porovnaní so septembrovým Memoriálom Václava Ježka sme v obrane kompaktnejší, čo sa prejavuje v nižšom počte inkasovaných gólov. Za to sme, samozrejme, radi.“ Kým smerom dozadu je už tím konsolidovaný, zapracovať podľa hlavného trénera musí osemnástka najmä na opačnej strane ihriska. „Stále máme čo zlepšovať smerom dopredu. V útočnej fáze máme rezervy, najmä pokiaľ ide o strieľanie gólov. Verím však, že aj na tomto popracujeme a výsledky sa dostavia,“ prezradil Fabuš.

Potvrdiť stúpajúci trend bude môcť osemnástka na ďalšej medzištátnej akcii – v marcovom dvojzápase proti Turecku. Hlavný kormidelník reprezentačnej osemnástky však medzitým rozhodne nebude zaháľať. „Mojou úlohou v pozícii reprezentačného trénera je sledovať potenciálnych nových adeptov na reprezentačný dres v klubových súťažiach. Samozrejme, sledovať budem aj hráčov, ktorí sú stabilne v reprezentácii, aby som mal poznatky o ich aktuálnej forme. Práve na toto sa sústredím v najbližších dňoch a týždňoch,“ dodal na záver Martin Fabuš

Jakub Homoľa

Značky