U18 – USA – Slovensko 1:1

Nedeľa, 8.9.2024 17:32 | Posledná aktualizácia 8.9.2024 17:32
Slovenská futbalová reprezentácia do 18 rokov pred zápasom Ježek Cupu 2024 proti USA v Mikulove (8.9.2024).
autor: Peter Tóth, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentanti do 18 rokov vo svojom poslednom vystúpení na Ježek Cupe 2024 remizovali v Mikulove s reprezentáciou Spojených štátov amerických 1:1. O jediný presný zásah zverencov Juraja Ančica sa postaral Filip Slovák.

V poslednom zápase slovenskej osemnástky na turnaji v prvom polčase gól nepadol. Po zmene strán sa v 54. minúte ujali vedenia Američania zásluhou Lorenza Corneliusa, no z vedenia sa náš súper tešil len päť minút. V 59. minúte vyrovnával na konečných 1:1 už spomínaný Filip Slovák.

Reprezenetácia do 18 rokov sa lúči z Ježek Cupu 2024 s bilanciou dvoch remíz a jednej prehry. S celkovým ziskom dvoch bodov napokon obsadila na turnaji konečné piate miesto. Turnaj ovládla reprezentácia Nemecka, ktorá zvládla všetky svoje tri zápasy bez straty jediného bodu.

Slováci sú tak v tabuľke Ježek Cupu po dvoch zápasoch na priebežnom štvrtom mieste so ziskom jedného bodu za stredajšiu remízu 1:1 s Tureckom. Posledné vystúpenie na Ježek Cupe čaká na osemnástku v nedeľu, keď od 11.00 h si v Mikulove zmeria sily s výberom Spojených štátov, ktorý dnes zdolal domáce Česko rozdielom triedy 4: