U18 - V odvete s Českom prehra najmä za I. polčas

Piatok, 9.6.2023 14:20 | Posledná aktualizácia 9.6.2023 14:23

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – Po utorkovej remíze (1:1) prehral v odvete s českými rovesníkmi reprezentačná osemnástka 2:3. Obaja tréneri dali priestor ďalším nominovaným hráčom, aj herný prejav tímov bol odlišný.

Prvý polčas bol v réžii hostí, ktorí si vypracovali i viac gólových príležitostí a dve z nich aj využil, oba zo štandardných situácií.  V 19. min Proniuk premenil pokutový kop, v posledných sekundách hracieho času navýšili svoj náskok na dva góly po rohovom kope. To ešte nebolo zo strany hostí všetko, po vyše hodiny hry sa presadil Šplíchal, ktorý skóroval aj v utorkovom stretnutí, po krásnej kombinačnej akcii s Tomanom.

Sokolíci to ani za stavu 0:3 nezabalili, hrali najprv o prvý gól, keď ho dali, potom o ďalší kontaktný. Kus v nastavení tímu urobil striedajúci Záhradník, ktorý v 78. min po individuálnej akcii Webera dotlačil loptu do siete. O desať minút sa radoval znova, keď šikovne tečoval strelu Holíčka. To ale nebolo z jeho strany všetko – pripomíname, že aj v prvom zápase bol autorom nášho gólu -  lebo v 90. min dostal červenú kartu za protesty...

BRANISLAV FODREK (SFZ): „Spokojní nie sme po takomto zápase, teda predovšetkým po I. polčase. V ňom to bol presný opak toho, čo sme chceli, prehrávali sme súboje, súper bol dôraznejší, kvalitnejší v narábaní s loptou, robili sme chyby najmä vzadu. Po prestávke z našej strany lepší prístup a výkon, mali sme navrch, škoda, že sme inkasovali tretí raz. Po znížení na 1:3 sa rysovala možnosť zdramatizovať zápas, ale nevyužili sme dve výborné situácie. V II. polčase bol výkon v poriadku. Dvojzápasová konfrontácia s Českom splnila účel, chýbalo nám celkom desať hráčov, ktorí do tímu patria, z viacerých príčin, skúsenosti sme však zbierali všetci.“