U19 – 2. kolo kvalifikácie ME: Víťazný vstup do turnaja!

Streda, 22.3.2023 19:00 | Posledná aktualizácia 24.3.2023 11:38

autor: PETER TÓTH, zdroj: SFZ

WEXFORD (SFZ) – Reprezentačná devätnástka vstúpila tým najlepším možným spôsobom do 2. kola kvalifikácie ME. V prvom zápase turnaja vyhrala nad domácim Írskom 2:1.

Ťažký terén ešte násobil silný vietor, takže zďaleka to neboli ideálne futbalové podmienky, no oba mládežnícke tímy odkryli svoje kvality. Íri sa opierali o svoje tradičné prednosti – súbojovosť, tvrdosť, razanciu – sokolíci čelili disciplínou a dôslednou taktickou vyspelosťou. Poctivo dodržiavali trénerom určené úlohy, trpezlivo využívali každú príležitosť, aby predviedli to, čo ich dostalo do tejto fázy kvalifikácie.

Do poslednej desaťminútovky sa šlo za stavu 0:0, potom sa presadil Gajdoš a v psychickej výhode hrali Slováci do konca riadneho času. V nadstavenej dobe padli dokonca dva góly, presadil sa Griger, ktorý poistil náskok po rýchlom protiútoku, takže korigovanie Lonergana už sokolíkom víťazstvo nevyrvalo.
Druhý zápas odohrá Slovensko v sobotu o 20:30 proti Grécku.

Druhý zápas skupiny: Grécko 19 - Estónsko 19 3:0 (2:0), góly: 21. a 27. Tzimas, 90+. Nikolaou.

STANISLAV MACEK (tréner Slovenska 19): „Bol to priebehom vyrovnaný zápas, domáci Íri boli fyzicky aj technicky veľmi silný súper, my sme im však odpovedali úplne rovnakou kvalitou. Dosiahli sme dva góly z rozdielnych akcií, prvý po presingovej situácii, druhý po rýchlom prechode do útoku. Sme radi, že chlapci počas celého zápasu nepanikárili, verili si a trpezlivo si počkali na svoje šance . A tie chladnokrvne premenili. Stojíme aj po víťazstve pevne nohami na zemi, naša koncentrácia už smeruje k sobotnému zápasu.“