U19 – Napriek prehre s Nemeckom bezpečný postup z 2. miesta

Streda, 28.9.2022 07:05 | Posledná aktualizácia 28.9.2022 07:05

autor: LUKÁŠ ŹIGA, zdroj: SFZ

BRAUNSCHWEIG (SFZ) – V poslednom zápase 1. kola kvalifikácie ME síce prehrala slovenská devätnástka s domácim výberom 0:1, so štyrmi bodmi však postúpila do ďalšej fázy, tzv. Elite Roundu.

Vzhľadom na predchádzajúce výsledky bolo všetkým účastníkom kvalifikačnej skupiny jasné, aké výsledky potrebujú na postup. Domáci Nemci ho už mali vo vrecku, ich záujmom však bolo nestratiť ani bod. Aj preto museli sokolíci v zápase s nimi byť od prvej do poslednej minúty maximálne koncentrovaní, predovšetkým v defenzíve.

Z dobre organizovanej obrany sa nám v 25. min naskytla obrovská príležitosť otvoriť skóre, tutová príležitosť zoči-voči brankárovi však skončila strelou vedľa. Favorit sa dlho nevedel presadiť cez náš koncentrovaný defenzívny val, kľúč našiel po hodine hry. Z pokutového kopu...

Manko jedného gólu sa sokolíci snažili dohnať, kvalita súpera ale viedla k tomu, že sa k čistej príležitosti na vyrovnanie nedopracovali. Domáci si náskok postrážili, skupinu vyhrali bez straty bodu, Slovensko postúpilo do ďalšej fázy kvalifikácie bezpečne z 2. miesta.

STANISLAV MACEK (tréner Slovenska 19): „Súper bol silný v kombinácii, my sme výborne bránili a snažili sa o rýchly prechod do útoku. Do konca polčasu sme súpera nepustili do žiadnej vážnej situácie. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. Po inkasovanom góle sme sa snažili so stavom niečo urobiť, nedostal sme sa k nebezpečnému zakončeniu, strieľali sme zo strednej vzdialenosti a to k vyrovnaniu neviedlo. Favorit zápasu i skupiny bol lepší,  ale pre našich hráčov bol tento zápas výborným testom kvality.“