U19 – Po remíze s Gréckom v utorok o postup na ME

Nedeľa, 26.3.2023 06:45 | Posledná aktualizácia 26.3.2023 06:51

WATERFORD (SFZ) – Dôležitý bod v druhom zápase na kvalifikačnom turnaji ME fázy Elite Round uhrala slovenská devätnástka. Vzhľadom na vývoj v skupine sa o postupujúcim na šampionát rozhodne v utorok, sokolíci majú dianie vo vlastných rukách.

Na túto vekovú kategóriu to bol obojstranným nasadením nadštandardný zápas, hra sa prelievala z jednej strany na druhú, strelecky potentnejší boli Heléni, prvú solídnu príležitosť mal Mišovič. Skóre sa však menilo až po prestávke: sokolíci parádne zakombinovali, na konci akcie bol Gajdoš.

Gréci zvýšili úsilie, prehra by im marila všetky postupové túžby, vysunul presing, zvýšil tlak, Slováci dobre bránili, keď bolo treba, aj faulom. Čisté konto Hrdina ale neudržal, po rohovom kope trafil odrazenú loptu Koutsias.
Stav 1:1 celkom nespĺňal plány ani jedného tímu, hralo sa až do konca o víťazstvo, zrodila sa príležitosť na každej strane, ale skóre sa už nezmenilo.

Tretí zápas odohrá v utorok Slovensko proti Estónsku, druhý zápas dňa obstarajú Írsko a Grécko. V oboch sa hrá o postup na finálový turnaj ME na Malte.

STANISLAV MACEK (tréner Slovenska 19): „Náročné stretnutie. Hralo sa celých 90 minút obojstranne s veľkým nasadením. Chceli sme súpera vysoko napádať, keď však vyšiel z pressingu, museli sme byť veľmi pozorní a disciplinovaní v prechode do obrany. Škoda šance, keď sme šli sami na brankára... Súper hrozil kolmým rýchlym prechodom, využíval svojich rýchlych hráčov. Úvod do II. polčasu nám vyšiel, po veľmi peknej kombinačnej akcii sme získali vedenie. Gréci riskovali, hrali vysoko, nátlakovo, ale naši chlapci statočne odolávali. Škoda gólu po štandardke. Samozrejme sme chceli víťazstvo, rovnako súper, remízu považujem za zaslúženú. V utorok hráme o všetko, tak to musí vyzerať aj na ihrisku.“