U19 – Prehra v Maďarsku o tri góly

Streda, 4.8.2021 17:30 | Posledná aktualizácia 17.8.2021 09:38

autor: Vladimír Dančík, zdroj: SFZ

GYŐR (SFZ) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov odštartovali novú sezónu meraním síl proti maďarským rovesníkom. Zverenci trénera Alberta Rusnáka nestačili na domácich hráčov, ktorým podľahli v Győri 0:3.

Skóre duelu otvoril po chybnej rozohrávke našich hráčov v 20. min Szendrei, ktorému loptu naservíroval Németh - 1:0.

V 26. min sa parádnou strelou z diaľky prezentoval Sliacky, domáci brankár Pataki jeho zakončenie vytlačil na roh. Po jeho zahratí sa lopta dostala k Hollému, ten sa z hranice šestnástky odhodlal k strele, jeho zakončenie smerovalo tesne nad hornú žrď.

Do druhého polčasu aktívnejšie naskočili naši reprezentanti. Už po niekoľkých sekundách zakončoval po šikovnej akcii, ktorej predchádzalo autové vhadzovanie, Gajdoš. Lopta však vytúžený cieľ nenašla. V 49. min prečítal zlú rozohrávku domácich Sliacky, dostal sa až pred brankára, je zakončenie však zatavila žrď.

V 57. min po faule Luku zahrávali Maďari z dobrej pozície priamy kop. Sztojka nášho Horvátha, ktorý v polčasovej prestávke vystriedal Danka, neprekvapil. Brankár strelu skryl v rukaviciach.

V 65. min zvýšili domáci na 2:0. Maďarskí futbalisti sa dostali do rýchleho protiútoku, ktorý potiahol Németh a presnou prihrávkou našiel vo veľkom vápne Kerezsiho. Ten loptu nastrelil do brvna, tá sa odrazila ku Bibenovi, ktorý ju poslal do siete.

O trinásť minút sa domáci tešili z ďalšieho presného zásahu, na loptu za našu obranu si nabehol Kerezsi, ten ju posunul Redzicovi, ktorý ju bez problémov nasmeroval medzi tri žrde – 3:0, čím stanovil aj konečné skóre.