U19 - S Českom domáca prehra 0:4

Štvrtok, 3.6.2021 16:55 | Posledná aktualizácia 3.7.2021 11:44

SENEC (SFZ) – V prvom z dvojice prípravných stretnutí podľahla slovenská 19-ka rovesníkom z Česka 0:4.

SLOVENSKO 19 – ČESKO 19 0:4 (0:1)

Góly: 15. Jedlička, 57. Vecheta, 84. Stránský, 86. Mazanovský (vl. gól)
ŽK: Černák, Vecheta, D. Jambor (Česko)
R: M. Dohál – M. Roszbeck, M. Vitko (všetci SR)

SLOVENSKO 19: F. Baláž – Kopásek, Luka, Hečko, Szalma (77. Šmatlák) – Gaži (46. T. Kotlár), Rakyta, Martin Oravec (46. A. Gajdoš) , Božik (77. Mazanovský), Sliacky (77. Spáčil) – Jambor. Tréner: Albert Rusnák st.
ČESKO 19: M. Vágner – Večerka (74. Endl), Vydra (74. Kutík), Vyšinský (61. Uriča), Hadaš (61. Langhamer), Drozd (61. D. Jambor), Stropsa (74. Kulíšek), Vecheta (61. Jurásek), Černák, Jedlička (61. Stránský), Samek (81. Prebsl). Tréner: David Holoubek.

Po prvej pätnásťminútovke vyslal prvý strelecký pokus spoza šestnástky kapitán Jambor, po priťuknutí Rakytu, no boli to hostia, ktorí z protiútoku otvorili skóre zápasu. Po prieniku kapitána Drozda sa gólovo presadil Tomáš Jedlička – 0:1. Naši hráči sa snažili o vyrovnanie, no strela Božíka o minútu neskôr a pokus Jambora o prelobovaní brankára v 19. min si cestu do brány českého mužstva nenašli. Pohybom hýrili krídelníci Kopásek a najmä Sliacky na pravej strane, ale ich centrované lopty v pokutovom území Česka adresátov nenachádzali a tak do kabín odchádzalo s jednogólovým vedením české mužstvo.

V druhej časti hry bol český tím dominantnejší na lopte a Slovákov nepustili do vážnejšieho ohrozenia. V 57. min potrestal Filip Vecheta váhavú rozohrávku gólmana Baláža s Rakytom a zvýšil na 2:0 z pohľadu hostí. V 84. min zvýšil technickou strelou do šibenice na trojgólový rozdiel Vojtěch Stránský a o dve minúty neskôr pečatil na konečných 0:4 vlastným gólom Urban Mazanovský, po strieľanom centri Uriču.

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK st (tréner Slovenska 19): „Český tím nás predčil v každej futbalovej činnosti, výsledok je krutý, ale spravodlivý. Robili sme veľa chýb, veľa času sme boli bez lopty, zaostávali sme vo všetkom. Je to prípravný zápas, výsledok je dôležitý, budeme zvedaví na reakciu hráčov v odvete.“