U19 – Slovensko – Gruzínsko 2:1

Nedeľa, 8.9.2024 17:40 | Posledná aktualizácia 8.9.2024 19:28
Adam Lami a Robert Tománek sa snažia presadiť proti gruzínskej obrane v zápase Slovensko 19 – Gruzínsko 19 v Dunajskej Strede (8.9.2024)
autor: Samuel Galica

DUNAJSKÁ STREDA (SFZ) – V druhom meraní síl medzi slovenskou a gruzínskou reprezentáciou do 19 rokov uspela v MOL Football Academy v Dunajskej Strede naša reprezentácia. Zverenci Martina Fabuša síce v zápase prehrávali 0:1, no dvomi gólmi striedajúcich hráčov dokázali v záverečných 20 minútach skóre zápasu zvrátiť vo svojej prospech.

V prvej časti hry prevládal opatrný futbal, obidve mužstvá sa zamerali na pozornú obranu a tak sa ofenzívni hráči oboch tímov dostávali pred brankárov do šancí len sporadicky. Za zmienku stojí pokus Peikrishviliho v 27. min, ktorý brankár Húdok pohodlne zlikvidoval a na mieste bol aj v samom závere prvého polčasu pri sľubne sa vyvíjajúcej akcii súpera.

Do druhej časti hry vstúpili lepšie naši hráč, striedajúci Kóša sa na pravej strane ocitol v sľubnej šanci, no brankára hostí neprekonal a aktivitu potvrdil aj o minútu neskôr pokusom spoza 16-ky do stredu bránky hostí. Skóre zápasu otvoril na druhej strane kapitán Saba Geguchadze, ktorý presne po hodine hry predviedol individuálnu akciu vo vnútri šestnástky a po uvoľnení obstrelom k pravej žrdi poslal hostí do vedenia. Naši hráči odpovedali o dvanásť minút neskôr, keď striedajúci Timotej Vavrík obišiel brankára Kopalianiho a strelou z uhla, z ľavej strany, usmernil loptu do opustenej brány – 1:1.Od 78. min hralo družstvo Gruzínska v oslabení po tom, čo Rati Grigalava nevyberaným spôsobom fauloval Majerčíka a po druhej žltej karte musel opustiť predčasne ihrisko. V 86. min sa ocitol po rohovom kope v hlavičkovom zakončení Haša, no gól sa mu nepodarilo skórovať. Rozhodujúci moment priniesla 88. min a gól Samuel Dikoša, keď umiestnenou strelou spoza šestnástky prekonal krásnou strelou gólmana hostí.

V ďalšom priebehu zápasu už ani jedno mužstvo neskórovalo, po piatkovej remíze 2:2 sa v odvetnom stretnutí tešilo z víťazstva naše mužstvo po výhre 2:1.