U19 – Sokolíci na úvod majstrovstiev Európy nestačili na Francúzov

Sobota, 18.6.2022 17:52 | Posledná aktualizácia 18.6.2022 20:21
Sokolíci v úvodnom zápase majstrovstiev Európy prehrali s Francúzskom 0:5.
autor: Seb Daly, zdroj: UEFA

TRNAVA (SFZ) – Slovenskej futbalovej reprezentácii do 19 rokov nevyšiel vstup do finálového turnaja mastrovstiev Európy. V sobotnom stretnutí A-skupiny prehrali sokolíci v Trnave 0:5 s francúzskymi rovesníkmi. Po dva góly trojnásobných európskych šampiónov strelili Warren Bondo a Alan Virginius, ktorí nadviazali na otvárací presný zásah Louma Tchaounu.

Slováci začali aktívne a vysokým pressingom sprvoti nedovolili Francúzom rozvinúť ich ofenzívne manévre. Postupne sa však favorit začal presadzovať a držal loptu častejšie na kopačkách.

V 16. min otvorili Francúzi skóre, keď Pereira naservíroval loptu ako na podnose Tchaounovi a ten ju zblízka napálil do prázdnej bránky - 1:0. Po polhodine sa na hranici šestnástky uvoľnil Virginius a jeho točená strela tesne minula ľavú žrď slovenskej bránky. O chvíľu neskôr si s jeho štipľavým pokusom poradil Baláž. Tento úsek hry jasne patril mladíkom „Les Bleus“ a tí svoju prevahu pretavili do strelenia druhého gólu.

V 34. min sa Virginius prevtelil do úlohy asistenta, krížnym centrom našiel Bonnyho, ktorý v sklze skóroval do opustenej bránky - 2:0

V 36. min sa pred francúzskym brankárom prebíjal do šance Gajdoš, ale k zakončeniu sa napokon nedostal.

V 50. min predviedol pekné sólo striedajúci Gaži, na ktorého konci však bola nepresná strela. Na opačnej strane zachránil Baláž svoj tím od tretieho gólu, keď sa vyznamenal pri strele Pereiru a loptu vyrazil na roh.

Potom však Francúzi predviedli svoje umenie, keď v rozmedzí 57. až 62. min po vyšachovaní slovenskej obrany trikrát gólovo udreli – raz Bonny a dvakrát Virginius, čím stanovili konečné skóre 5:0.

V druhom zápase skupiny A vyhralo v Dunajskej Strede Taliansko nad Rumunskom 2:1 (góly: 47. Baldanzi, 68. Volpato - 53. Andronache). Po bezgólovom prvom polčase otvorili skóre Taliani, no ich vedenie trvalo iba 6 minút. Rumunský tím vyrovnal, ale napokon o troch bodov pre favorita rozhodol v 68. minúte Volpato.

Zverenci Alberta Rusnáka sa najbližšie nastúpia v utorok 21. júna o 17.30 h v Trnave práve proti Taliansku.