U19 – Tréner Albert Rusnák hodnotí dvojzápas v Malage: Cenné a potrebné skúsenosti | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U19 – Tréner Albert Rusnák hodnotí dvojzápas v Malage: Cenné a potrebné skúsenosti


autor: Juraj Boledovič, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentačná devätnástka absolvovala koncom minulého týždňa výjazd do španielskej Marbelly, kde v Malage odohrala dva náročné medzištátne zápasy. 
Súboj s Českom bol poučný podľa trénera nielen futbalovo, ale aj emočne, pretože duely s tímom z druhého brehu Moravy sú stále plné emócií, dohrávania osobných súbojov, obojstranne vysokého nasadenia. „Presne také budú zápasy na finálovom turnaji ME, je dobré, že hráči zbierajú práve takéto osobné skúsenosti,“ povedal tréner Albert Rusnák st.

Stretnutie s Nórskom prinieslo konfrontáciu s inou futbalovou školou. „Dlhodobo majú Nóri detailne prepracovaný systém a prezentujú sa ním v každom zápase, ktorý je pre hocikoho nesmierne náročný.“ Aj preto považuje tréner remízu 1:1 za dobrý výsledok, keďže herná kvalita severského mužstva je pre túto vekovú kategóriu ozaj vysoká.

Ešte viac k jednotlivým zápasom povedal reprezentačný tréner sokolíkov.
PRVÝ ZÁPAS, PREHRA S ČESKOM (1:2)
„Do prestávky sme sa nevedeli dostatočne vysporiadať so súperovým rozostavením 3-5-2 , preto nám trvalo, kým sme sa do zápasu naplno dostali. V tom čase nás podržal brankár Danko, ktorý Čechom zmaril niekoľko príležitostí. Na pokutový kop súpera už nestačil, rozhodca odpískal penaltu po nastrelenej ruke v šestnástke. Do druhého polčasu sme vstúpili s odhodlaním viac hru organizovať a presadiť sa pred českou bránou. Tlačili sme sa do zakončenia a odmenenou nám bolo vyrovnanie, rovnako z jedenástky, rovnako za ruku v šestnástke.  Pokutový kop bezpečne premenil Jambor. O našej prehre rozhodla situácia štyri minúty pred koncom, keď sme prepadli v strede ihriska v mikrosituácii troch proti trom a z následnej rýchlej kolmej akcii Česi strelili víťazný gól.“

DRUHÝ ZÁPAS, REMÍZA S NÓRSKOM (1:1). „S trénerským kolegom Palem Arnem Johansenom sa poznáme už nejaký čas, pred zápasom sme si vymenili zopár informácií o svojich mužstvách. Stretnutie naplnilo moje očakávania, malo veľkú futbalovú kvalitu a veľa zaujímavých herných situácii. Nóri boli podľa očakávania skvele fyzicky pripravení, výborní pri držaní lopty, rýchlo kombinovali. Opäť sme inkasovali z pokutového kopu, opäť za ruku v šestnástke! V I. polčase sme chybovali pri organizácii hry, neskoro sme dostupovali súperových hráčov, z čoho pramenila územná prevaha Nórska. Cez prestávku sme urobili herné zmeny aj jednu personálnu výmenu a prinieslo nám to požadovaný efekt. Upokojili sme sa pri práci s loptou, začali sme lepšie kombinovať a preto sme sa aj viac presadzovali pred nórskou bránkou. Po vylúčení jedného hráča z každého tímu bolo zaujímavé sledovať, ako sa s tým tímy vysporiadali. Nóri zvolili osobne bránenie po celom ihrisku, my sme využili väčší priestor na ihrisku a vyrovnali. Gól dosiahol opäť Jambor, ktorý potvrdil, že má na to gólovo ťahať mužstvo.“ Značky