U19 – Tréner Rusnák pred Talianskom: Padli aj tvrdšie slová, odhodlanie čakám na ihrisku | Slovenský futbalový zväz

U19 – Tréner Rusnák pred Talianskom: Padli aj tvrdšie slová, odhodlanie čakám na ihrisku


autor: Seb Daly, zdroj: UEFA

ŠAMORÍN (SFZ) -  Reprezentácia U19 má pred sebou druhý zápas na európskom šampionáte. V utorok o 17.30 nastúpia zverenci trénera Alberta Rusnáka proti Taliansku. Po Francúzoch, ktorým náš tím podľahol 0:5, čaká slovenských reprezentantov ďalší favorit. Viac prezradil kormidelník nášho výberu.

„Dôležité bolo prehru zanalyzovať, noc bola dlhá, sedeli sme nad tým, pozreli sme si to. Mali sme míting aj s hráčmi, uvedomovali si vážnosť situácie, prehra bola vysoká a krutá, na to, že hráme domáce majstrovstvá Európy, že sme sa tešili. Hovorili sme, že pre dobrý výsledok urobíme všetko.... Svoje sme si s hráčmi povedali. Verím, že aj keď nás čaká nesmierne ťažký súper, taký istý ako Francúzsko, že sa dokážeme vzchopiť a zápas zvládneme lepšie ako ten prvý,“ začal na úvod tréner Albert Rusnák.

Francúzi prevýšili náš tím fyzicky, takmer všetci hrajú mužský futbal a inak to nebude ani s Talianskom, ktoré má v tíme hráčov zo Serie A. „Sú silní na lopte, majú nacvičené veci pri zakladaní útoku, ktorými chcú prekonať vysoký presing súpera. Majú silnú trojicu vpredu, sú zohratí, vidieť, že spolu nehrajú pol roka, ale je to dlhodobá robota. Budeme si musieť dávať fakt pozor, hrajú rýchlo, kolmo,“ povedal k smerom k utorkovému súperovi Rusnák.

Ich sila sa ukázala aj v zápase s Rumunskom (2:1), kde mali navyše množstvo šancí. „Najväčšou hviezdou Rumunska je brankár, ktorý ich podržal, chytil tri-štyri čisté góly. Inak by sa ten zápas skončil podobne ako náš.“

Okrem futbalovej stránky musí kouč riešiť aj tú mentálnu, ktorá je pri mladých hráčoch extrémne dôležitá. „Bolo tam vyčistenie hláv i žalúdka, povedali sme si aj konkrétne, nebudeme sa skrývať za niečo. Chalani uznali, že to nebolo okej z našej strany. Sú odhodlaní, no to sme boli aj pred prvým zápasom. Ja čakám odhodlanie na ihrisku, keď sa tam ukáže, môžeme pomýšľať na lepší výkon i výsledok,“ uzavrel Albert Rusnák.


autor: Seb Daly, zdroj: UEFA
Hráči chcú napraviť pokazené

„Musíme bojovať a dať do toho srdce, verím, že fanúšikovia prídu a chceme sa im ospravedlniť za výkon s Francúzskom a verím, že ich prekvapíme,“ vyjadril sa stredopoliar Martin Oravec. „Taliani rýchlo otáčajú hru, musíme bojovať a pridať aj slovenské srdiečko. Fanúšikov sme cítili aj v prvom dueli a boli naším dvanástym hráčom, verím, že nás prídu podporiť,“ zaželal si obranca Marek Ujlaky.

Značky