U19 – Vieme, čo musíme urobiť, keď chceme na turnaji ostať, hovorí tréner Rusnák pred Rumunskom | Slovenský futbalový zväz

U19 – Vieme, čo musíme urobiť, keď chceme na turnaji ostať, hovorí tréner Rusnák pred Rumunskom


autor: Seb Daly, zdroj: UEFA

ŠAMORÍN (SFZ) – Už niet šance na reparát. Ak sa reprezentácia do 19 rokov nechce lúčiť s domácim šampionátom už po zajtrajšom zápase s Rumunskom (piatok, 17.30, Trnava), musí vyhrať. A vedia to všetci. Tréner Albert Rusnák hovoril na rovinu.

Slovenský tím v dvoch doterajších zápasoch proti favoritom neskóroval (Francúzsko 0:5, Taliansko 0:1), ale proti Rumunsku treba tri body – tie zaručia 3. miesto v skupine, ktoré znamená duel play-off o postup na MS U20 2023.

„Odpoveď je jednoznačná, my vieme, čo musíme urobiť, keď chceme ostať na tomto turnaji. Musíme zvíťaziť a keď chceme zvíťaziť, musíme skórovať. Chalani sú si toho vedomí. Doteraz sa nám to nepodarilo, hrali sme proti vysokej kvalite,“ povedal na úvod Albert Rusnák. „Na Rumunov ideme s tým, že fantastických fanúšikov chceme potešiť gólmi aj výsledkom,“ dodal rázne kouč U19.

Náš súper podľahol obom favoritom zhodne 1:2. „Rumuni majú šikovných hráčov vpredu, keď dokážeme eliminovať ich individuálnu kvalitu, verím, že môžeme byť úspešní.“ 

Tím je zdravotne v poriadku, všetci hráči budú k dispozícii. „Veľmi dobre si uvedomujeme situáciu, chalani urobia všetko pre to, aby sme mali čo najviac streleckých pokusov, aby sme boli kombinačnejší, silnejší na lopte. Doteraz sme to neukázali, súperi nám to nedovolili. Verím, že teraz ukážeme aj my, že máme silu a kombinačné schopnosti a verím, že sa presadíme,“ uzavrel tréner, ktorý už má základnú zostavu v hlave.

Ako to vidia hráči Sebastián Kóša a Adam Gaži?

Značky