U19 – Víťazstvo po vlastnom góle Estónca

Streda, 16.11.2022 22:40 | Posledná aktualizácia 17.11.2022 05:32

autor: PETER TÓTH, zdroj: SFZ

TALLIN (SFZ) – V prvom zápase na výjazde do estónska zdolala slovenská devätnástka domáci výber 1:0. O výsledku a víťazstve sokolíkov rozhodol vlastný gól Estónca Kaevatsa tesne po prestávke.

Slováci boli od začiatku lepším tímom, diktovali tempo hry, solídne kombinovali a vytvárali si aj strelecké príležitosti, celý I. polčas si však vylamovali zuby na brankárovi Nommovi alebo vlastnej streleckej nepresnosti. Keď to nešlo našim, pomohol súper, nešťastným vlastencom otvoril skóre Andreas Kaevats krátko po návrate z kabín.

Kým hostí gól utvrdil v tom, že majú navrch, domácich potreba dohnať náskok súpera naštartovala k vyšším obrátkam, ani Estónci si však s muškou nepotykali. Aj preto, že obrana okolo Jašša fungovala spoľahlivo.

Odvetný zápas je na programe opäť v Talline v piatok 18. novembra o 12:00.

STANISLAV MACEK (tréner Slovenska 19):  „Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne, dobre sme kombinovali a fungovali nám princípy hry, vďaka čomu sme si vypracovali tri čisté gólové príležitosti a množstvo ďalších nebezpečných situácii v šestnástke Estónska. Nedokázali sme sa však gólovo presadiť, chýbal nám dôraz v koncovke. Na začiatku druhého polčasu nám ku gólu pomohli domáci a paradoxne sa hra v poli po tomto momente vyrovnala. Na druhej strane treba povedať, že si súper okrem jednej štandardnej situácie  nevytvoril žiaden vážny strelecký pokus. V defenzíve sme hrali veľmi kompaktne a zodpovedne, vyhrávali sme osobné súboje v dôležitých priestoroch, boli sme dostatočne agresívni v kontaktoch s domácimi. Víťazstvo je zaslúžene a veľmi nás teší.“