U20 – Sokolíci v prvom zápase zdolali o rok starších Malťanov

Piatok, 24.3.2023 15:19 | Posledná aktualizácia 24.3.2023 15:38

TA' QALI (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 20 rokov nastúpili v rámci tréningového kempu na Malte proti tamojšiemu výberu do 21 rokov a zdolali ho 2:1. Marcové sústredenie je pre sokolíkov ďalším blokom prípravy pred majstrovstvami sveta v Indonézii (20. máj – 11. jún).

Domáci mali skvelý vstup do zápasu, už v 2. min prekonal Belaníka po rohu prudkou hlavičkou stredopoliar Spiteri – 1:0.

Sokolíci sa snažili okamžite vyrovnať. V 9. min centroval do šestnástky Gaži, lopta našla Jambora, tú poslal náš kapitán tesne nad bránku. O dve minúty neskôr Gaži zatváral priestor na zadnej žrdi, kam až doputovala lopta. Snažil sa okamžite zakončiť, ale jeho pokus poslal jeden z obrancov na roh.

V 36. min bolo 1:1. Kopásek poslal naslepo loptu smerom na bránku. Prihrávka prešla až na zadnú žrď, kde bol pripravený a nebránený Lacza. Nášmu útočníkovi nestála v ceste žiadna prekážka a vyrovnal.

V 44. min sokolíci predviedli krásnu akciu. Šnajder poslal parádnu prihrávku za maltskú obranu, kde si loptu prevzal Gaži a otočil stav na 2:1.

V 69. min si našla lopta vo veľkom vápne Hollého, ktorý nabiehal z druhej vlny. Zakončenie smerovalo nad bránku.

Do konca stretnutia už žiadny tím gól nepridal, mladí Slováci tak v úvodnom meraní síl zvíťazili 2:1. Druhý zápas týchto dvoch mužstiev je na programe v pondelok 27. marca o 12.00 h.