U20 – V odvete remíza s Malťanmi, tréner Rusnák o dvojzápase: Dôležité poznatky smerom k MS

Pondelok, 27.3.2023 13:17 | Posledná aktualizácia 27.3.2023 14:59

autor: SFZ, zdroj: SFZ

TA' QALI (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 20 rokov odohrali počas sústredenia na Malte druhé stretnutie proti tamojším reprezentantom do 21 rokov. Po úvodnom víťazstve 2:1 dnes sokolíci remizovali 1:1.

Tréner Albert Rusnák urobil v základnej zostave štyri zmeny, miesto Ujlakyho, Kopáska, Laczu a Jambora poslal od prvej minúty na ihrisko Luku, Kachúta, Csóku a Spáčila.

V 28. min otvoril skóre Csóka, za domácich vyrovnal v 55. min z pokutového kopu Veselji.

Marcové sústredenie bolo pre sokolíkov ďalším blokom prípravy pred majstrovstvami sveta v Indonézii (20. máj – 11. jún).

HLAS PO ZÁPASOCH

ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska U20) o prvom stretnutí:
„V prvom rade by som chcel podotknúť, že sme hrali proti tímu U21, čo je o kategóriu vyššie. Prvé stretnutie nám ukázalo, že naše družstvo má veľký potenciál. Najmä v prvom polčase sme dominovali na ihrisku, kontrolovali sme zápas a fungovali nám veľmi dobre systémové veci. Teší nás, že sme dokázali otočiť stav počas krátkeho časového úseku a dotiahli sme ho do víťazného konca. Hráčov by som pochválil za to, že dobre plnili taktické pokyny, ktoré sme im dali. Išla z nás energia, vášeň a agresivita. Stretnutie sme mali celý čas pod kontrolou a bola len škoda, že sme nedokázali zvíťaziť vyšším rozdielom.“

ALBERT RUSNÁK (tréner Slovenska U20) o druhom stretnutí:
„Stretnutie už z našej strany nebolo také kvalitné… Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, bolo tam veľa nervozity a nepresností. Napriek tomu sme dali pekný gól a viedli sme 1:0. Súper hral v hlbokom bloku ako aj v prvom zápase, ale dnes sme sa cez neho až tak nepresadzovali. V druhom polčase nás začali domáci agresívnejšie napádať a urobili sme chybu, po ktorej vyrovnali. Chceli sme dať šancu všetkým hráčom, ktorí tu boli, aby sme ich videli v akcii. Preto sme urobili zmeny v základnej zostave. Z obidvoch zápasov sme dostali finálne informácie nielen z pohľadu systémových vecí, ale aj o pripravenosti hráčov. Potrebujeme, aby dokázali udržať vysokú intenzitu počas celých 90 minút a udržať si konzistentnosť výkonu v dvojzápase. Súper hral dvoma rôznymi systémami 3-4-3 a 3-5-2, čo nám dodalo množstvo dôležitých poznatkov smerom k MS.“