Víťazi Školského pohára SFZ 2016/17 v Lubline

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) - Víťazné tímy celoslovenského turnaja Školský pohár SFZ 2016/2017: chlapci ZŠ Z. Nejedlého v Spišskej Novej Vsi a dievčatá ZŠ na Pionierskej ul. 2 v Brezne, navštívili včera zápas slovenskej 21-ky proti Poľsku, dnes sa pozdravili s hráčmi na dopoludňajšom tréningu.

LUBLIN (SFZ/PETER ZEMAN) - Víťazné tímy celoslovenského turnaja Školský pohár SFZ 2016/2017: chlapci ZŠ Z. Nejedlého v Spišskej Novej Vsi a dievčatá ZŠ na Pionierskej ul. 2 v Brezne, navštívili včera zápas slovenskej 21-ky proti Poľsku, dnes sa pozdravili s hráčmi na dopoludňajšom tréningu.

Jedno je isté – našim reprezentačným tímom nosia šťastie. Víťazi najväčšieho turnaja žiakov na Slovensku s názvom Školský pohár SFZ získavajú každoročne okrem finančnej odmeny a trofeje aj zájazd na atraktívny zápas slovenskej futbalovej reprezentácie v zahraničí. Prvýkrát vycestovali víťazné tímy chlapcov a dievčat podporiť naše mužstvo do Zenice a Slovensko šokovalo domácu Bosnu a Hercegovinu na čele s Džekom víťazstvom 1:0. „Školáci“ priniesli šťastie našim aj v Macedónsku pri výhre 2:0 a včera, do tretice, videli veľké víťazstvo tímu Hapala pri vstupe do turnaja ME do 21 rokov proti Poľsku.

"Naša púť začala v Brezne a cez Spišskú Novu Ves sme si to včera v dopoludňajších hodinách namierili priamo do Lublinu. Pricestovali sme okolo 15:00, v meste sme sa stretli s bývalým slovenským futbalovým reprezentantom Róbertom Ježom a prostredníctvom televízie sme poslali pozdrav našim futbalistom. Potom nasledoval už len presun na štadión a tam fantastický zápas našich sokolíkov,“ komentoval priebeh zájazdu grassroots manažér SFZ Vladimír Lupták.

Podľa jeho slov emocionálny zážitok žiakov umocnilo najmä choreo v sektore Oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezntácie. V rovnakom duchu sa vyjadril aj učiteľ športovej prípravy na ZŠ Z. Nejedlého v Spišskej Novej Vsi Ján Prokopič. „Zápas to bol úžasný. Pre deti je to neskutočný zážitok vidieť niečo také na vlastné oči.“

Jeho kolega Martin Rídzoň, učiteľ telesnej výchovy a biológie zo ZŠ na Pionierskej ul. 2 v Brezne, zdupľoval: „Deti si zápas a celý zájazd užili na plné pecky. Najmä úvod s vlajkami a hymnou bol mimoriadne pekný a emocionálne silný. A ako sa dievčatá dopracovali k víťazstvu na celoslovenskom turnaji? Viete, to sa stane raz za dlhé roky. Keď sa stretne tá správna partia dievčat. A to sa aj stalo.“

U víťaza v kategórii chlapcov sme sondovali, či medzi nimi vyrastá nejaký nový Hamšík. „Myslím si, že minimálne dvaja-traja by to mohli vo futbale niekam dotiahnuť,“ odpovedal Ján Prokopič.

Po stretnutí s hráčmi slovenskej 21-ky a ich tréningu v tréningovom centre Mosir v Lubline, nastúpili chlapci a dievčatá do autobusu a vydali sa na cestu domov na Slovensko. Náš tím vyhral včera v otváracom zápase záverečného turnaja ME do 21 rokov nad Poľskom 2:1 a oni boli pri tom. Verme, že to pre nich bola tá najkrajšia bodka za ich triumfom v Školskom pohári 2015/16.