VV SFZ – II. liga sa dohrá, jej víťaz má nárok na baráž o miesto vo Fortuna lige | Slovenský futbalový zväz

VV SFZ – II. liga sa dohrá, jej víťaz má nárok na baráž o miesto vo Fortuna lige

Prezident SFZ Ján Kováčik prezentuje závery výkonného výboru, týkajúce sa najvyšších súťaží.

BRATISLAVA (SFZ) – Utorkové rokovanie výkonného výboru SFZ riešilo v rámci programu dva zásadné body, ktoré sa dotkli I. a II. ligy. Exekutíva zrušila návrh prezídia Únie ligových klubov o tom, že z najvyššej súťaže v sezóne 2019/20 nikto nezostúpi, rovnako ako návrh komisie pre riadenie II. ligy o predčasnom ukončení súťažného ročníka 2019/20. 

Výkonný výbor schválil návrh SFZ, podľa ktorého  sa II. liga dohrá v skrátenom formáte, tj. s účasťou prvých šiestich tímov tabuľky po 18. kole, pričom víťaz II. ligy má nárok stretnúť sa vo dvojzápasovej baráži s posledným mužstvom Fortuna ligy o miesto v  najvyššej súťaži v sezóne 2020/21.
Znamená to, že prvých šesť mužstiev II. ligy si berie so sebou do nadstavby body po 15. kole plus body zo vzájomných stretnutí so súpermi tejto šestice z programu 16., 17.  a 18. kola. Sú to štyri stretnutia (16. kolo Žilina B – B. Bystrica 1:2, 17. kolo Dubnica – Žilina B 1:0 a Poprad – Podbrezová 1:2, 18. kolo Podbrezová – Skalica 1:0), takže v programe nadstavby sa tak bude hrať ďalších už len 11 zápasov.
“Rozdiel v názoroch na jednu vec nás nemôže rozdeliť v záujme o futbal. Umožnili sme, aby sa futbal hral,“ glosoval prezident SFZ Ján Kováčik hlasovanie (10 za, 3 proti, 1 sa zdržal) o rozhodnutí výkonného výboru v bodoch, ktoré zaujímali širokú futbalovú verejnosť.

TABUĽKA V NADSTAVBOVEJ ČASTI 2. LIGY

1.

DUKLA B. BYSTRICA

38

2.

FK DUBNICA n/V

38

3.

MFK SKALICA

32

4.

FK POPRAD

30

5.

MŠK ŽILINA B

28

6.

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ

27

PROGRAM NADSTAVBOVEJ ČASTI 2. LIGY

1. KOLO

13. JÚN

SKALICA - POPRAD

B. BYSTRICA - PODBREZOVÁ

2. KOLO

20. JÚN

POPRAD . B. BYSTRICA

PODBREZOVÁ - DUBNICA

3. KOLO

27. JÚN

DUBNICA - POPRAD

B. BYSTRICA - SKALICA

PODBREZOVÁ - ŽILINA B

4. KOLÉ

04. JÚL

SKALICA - DUBNICA

ŽILINA B - POPRAD

5. KOLO

11. JÚL

SKALICA - ŽILINA B

DUBNICA - B. BYSTRICA

Exekutíva prerokovala aj návrh, týkajúci sa mládežníckych súťaží. Tímy z 1. miesta vo všetkých - republikových, regionálnych a oblastných – súťažiach majú možnosť postúpiť s tým, že rovnaký počet, o ktorý sa súťaž rozšíri, v nasledujúcom ročníku z nej zostúpi. “Chceme umožniť deťom a mládežníkom, ktorí vo svojom veku už v takejto súťaži nikdy nebudú môcť pôsobiť, aby mali možnosť hrať vo vyššej, keďže si ju na ihrisku športovo vybojovali,“ povedal Ján Kováčik.

Značky