WU19 – Slovenky podľahli Anglicku 0:3

Sobota, 8.10.2022 17:06 | Posledná aktualizácia 8.10.2022 18:39

zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – Tím trénera Jelšica podľahol v druhom zápase kvalifikácie o postup na Majstrovstvá Európy Anglicku 0:3, v poslednom stretnutí skupinovej fázy nastúpi slovenská ženská 19-ka v utorok (11.10.) o 14:00 proti Slovinsku.

Tréner Jelšic urobil v porovnaní so zápasom s Dánskom, v ktorom naše hráčky podľahli 1:6, tri zmeny v základnej zostave a príležitosť zasiahnuť do stretnutia od prvých minút dostalo trio Obertová, Kovalíková a Hrdličková. V 3. min zápasu sa dostali do vedenia Angličanky, keď center z ľavej strany si zrazila pri obrannom zákroku do vlastnej siete Karolína Bayerová – 0:1. Na ihrisku dominovali súperky, ale naše hráčky sa okrem pozornej defenzívy dostávali aj do sľubných gólových príležitostí. Najbližšie k vyrovnaniu mala v 23. min Ferencová, jej tvrdú strelu z hranice šestnástky bola zblokovala obrankyňa Layzellová. Prvé dejstvo prinieslo aj dve vynútené striedania po tom, čo po zranení opustila ihrisko na nosidlách v 16. min Hrdličková a v 43. min aj Vašáková.

Do druhej časti hry poslal tréner Jelšic na ihrisko Jalakšovú, ktorá nahradila Bayerovú, no ani ona nezabránila v 52. min zvýšeniu vedenia Angličaniek, ked z ľavej strany centrovala do šestnástky Palmerová a Alex Hennessyová hlavičkou prekonala brankárku Štefánikovú. Angličanky uzatvorili skóre stretnutia v 77. min gólom Keiry Barryovej a spolu s Dánskom si po druhom hracom dni zabezpečili postup zo 4. kvalifikačnej skupiny. Slovenky sa stretnú v súboji o tretie postupové miesto so Slovinskom v utorok 11. októbra na štadióne NTC v Poprade.

Jozef Jelšic (tréner SR WU19): „Dievčatám patrí vďaka za obetavý, bojovný výkon. Nie je jednoduché hrať proti kvalitnému tímu, akým je Anglicko, najmä ak už v prvom polčase prídete o dve zranené hráčky a zostávajú vám už len tri striedania vo zvyšku zápasu. Odohrali sme ťažký zápas, dievčatá zápas odmakali, z tohto pohľadu môžem byť spokojný. Verím, že do utorkového stretnutia so Slovinskom budú obidve hráčky v poriadku a pripravené zasiahnuť do hry. Verím v silu tohto kolektívu, do utorka sa chceme skonsolidovať, pripraviť hráčky na rozhodujúci zápas - proti Slovinkám chceme jednoznačne zvíťaziť a vybojovať si postup zo skupiny.“