logo
Reprezentácia

WU17 - Cieľ v 2. kole kvalifikácie ME: Strieľať góly a udržať sa v Lige A

Štvrtok, 16.3.2023 08:00 | Posledná aktualizácia 18.3.2023 14:06
Tréner Jozef Jelšic na poslednom tréningu pred odchodom do Slovinska.
Tréner Jozef Jelšic na poslednom tréningu pred odchodom do Slovinska.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN - Tím WU17 už v piatok odštartuje druhú fázu kvalifikácie ME zápasom proti favorizovanému Švajčiarsku (o 15.30), neskôr ju čaká domáce Slovinsko a Rakúsko. Cieľ bude jasný - udržať sa v Lige A. Slovenská reprezentácia sa po dvoch dňoch sústredenia v Šamoríne v stredu presunula do dejiska turnaja - mestečka Terme Čatež. Ešte pred odchodom prezradil viac tréner Jozef Jelšic.

Dievčenská sedemnástka si v jesennej prvej fáze vybojovala jednoznačný postup z Ligy B do áčka. Teraz bude priorita v ňom zotrvať aj pre budúci ročník. „Bude to ťažký cieľ, pretože kvalita súperov je veľmi vysoká a celý turnaj bude náročný. Samozrejme, ideme zabojovať o to, aby sme sa v Lige A udržali,“ povedal hneď na úvod tréner Jelšic. 

„Začíname duelom so Švajčiarskom, je to tím, ktorý vyhral svoju skupinu v prvej fáze, dokázal poraziť Francúzsko, Taliansko i Island. Je to najvyšší level mládežníckeho dievčenského futbalu. Druhým naším súperom bude Slovinsko. Veríme, že v tomto zápase by sme mohli zabojovať o body, ktoré by sme potrebovali na udržanie sa. V súboji s Rakúskom, ktoré je tiež kvalitným tímom, sa chceme pobiť o výsledok, o body,“ ozrejmil kormidelník dievčenskej repre WU17.

Veľkou slabinou na februárovom prípravnom turnaji v Portugalsku boli góly, ktoré nášmu tímu chýbali a počas troch zápasov neskóroval. „Áno, mali sme problém streliť gól, ale chceme odstrániť aj to, aby sme góly dostávali. V tréningu sme riešili aj jednu, aj druhú vec a uvidíme, ako sa nám to podarí,“ doplnil Jozef Jelšic.

A s čím bude spokojný pri návrate domov? „Keď splníme náš cieľ. Chceme odohrať čo najlepšie zápasy,“ zaželal si na záver.

Program
17. marca o 15.30: 
Švajčiarsko WU17 - Slovensko WU17 (Stadion Brežice)
20. marca o 15.30: Slovinsko WU17 - Slovensko WU17 (Terme Čatež)
23. marca o 15.30:
 Rakúsko WU17 - Slovensko WU17 (Stadion Brežice)Lucia Šikudová

Značky