logo
Reprezentácia

WU17 – Kvalifikácia ME: Doma potvrdiť kvalitu a postúpiť ďalej


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – Ako posledná vstupuje do kvalifikačných bojov o budúcoročný šampionát reprezentácia dievčat WU17. V novom systéme hrá v Lige B, má trojčlennú skupinu – jej súpermi budú Faerské ostrovy a Izrael, no šancu bojovať na jar v druhej fáze o postup na ME. Výhodou pre naše dievčatá je domáce prostredie v Poprade, kde bude môcť prísť aj stovka fanúšikov (podľa nariadenia RÚVZ – všetci očkovaní).

Družstvo sa stretlo vo štvrtok pod Tatrami, času na prípravu i medzi zápasmi bude naozaj dostatok. „Čaká nás dlhý zraz, keďže máme iba dvoch súperov, verím tomu, že oddych bude stačiť na regeneráciu z prvého do druhého zápasu. Verím, že čas, ktorý tu sme a budeme, využijeme na zdokonaľovanie a najmä, aby sme kvalifikáciu zvládli,“ povedal na úvod tréner Jozef Jelšic.

RÁZNE ZASIAHOL COVID. Ešte pred samotným zrazom musel s kolegami riešiť viacero problémov. „Máme päť pozitívnych hráčok, ktoré musíme nahradiť. Najviac sa to dotklo stredovej formácie, z ktorej nám tri dievčatá zostali doma. Donominovali sme nové baby, bude to pre ne zase veľká výzva, aby sa presadili a ukázali, že sem patria,“ vysvetlil kouč dievčenskej repre WU17.

OČAKÁVANIA SÚ JASNÉ, POSTUP DO DRUHEJ FÁZY. „Očakávania sú jedna vec, že súperi sú papierovo slabší. Verím však tomu, že aj keď nie sme v plnej sile, že kvalifikáciu zvládneme.“ Najmä družstvo z Faerských ostrovov pôsobí trochu exoticky. „Budú to súperky, ktoré nám nedajú nič zadarmo. Budú vedieť behať, kaziť futbal, takéto zápasy niekedy bývajú ťažšie, než keď hráte s rovnocenným tímom. Verím, že kvalita u nás je, aby sme prvý zápas zvládli. Izrael je tiež trochu neznámym súperom, no silu má. Bude na nás, ako sa dokážeme presadiť,“ doplnil Jelšic.

DOMA POD TATRAMI. Hráme v Poprade, i keď bude chladnejšie, domáce prostredie je domáce. „Súperky pricestujú v predstihu, aklimatizujú sa, na chlad by som sa nespoliehal. Výhoda môže byť, že sme doma, nakoniec nám hygienici dovolili aj stovku fanúšikov, čo nám veľmi pomôže. A na to, že sme v novembri v Poprade, podmienky sú tu úžasné a verím, že to tak zostane,“ uzavrel Jozef Jelšic.

PROGRAM KVALIFIKÁCIE ME WU17

8. 11. o 17.00: Slovensko WU17 – Faerské ostrovy WU17 (naživo na Futbalnet TV)
11. 11. o 17.00:
Faerské ostrovy WU17 – Izrael WU17
14. 11. o 17.00: Slovensko WU17 – Izrael WU17 (naživo na Futbalnet TV)

Značky