WU17 – Slovenky rozbili aj Izrael a postúpili do Elite Round

Nedeľa, 14.11.2021 17:45 | Posledná aktualizácia 14.11.2021 20:10

autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) - Dievčatá z reprezentácie WU17 napodobnili mužské áčko a v druhom dueli kvalifikácie ME 2022 zdolali Izrael tiež 6:0. V prvom dueli vyhrali nad Faerskými ostrovmi 3:0, vyhrali skupinu a postúpili do druhej fázy.

Zmenený systém kvalifikačných bojov zaradil našu repre WU17 do Ligy B. Mala len trojčlennú skupinu, z ktorej víťaz postupuje do Elite Round. Tam si zahrá 21 tímov z Ligy A (postupovali prvé tri tímy z každej zo siedmich skupín), víťazi 6 skupín a druhý najlepší z Ligy B.

Naše dievčatá mali pred štartom kvalifikácie viacero problémov, tréner Jozef Jelšic musel meniť nomináciu, keď až päť hráčok z tej základnej mu vypadlo pre covid. Napokon to všetci spoločne zvládli.

I keď rozbeh s Faerskými ostrovmi bol opatrnejší a dievčatá sa rozstrieľali až v druhom polčase, v zápase proti Izraelu padali góly už od úvodu a všetky iba do súperovej bránky.

V chladnom počasí pod Tatrami otvorila skóre už v 17. minúte Linda Hlavinková strelou po zemi, na ktorú izraelská brankárka nedosiahla. V 24. minúte faulovala v šestnástke Ovadyaová našu útočníčku Kláru Cabúkovú a hlavná rozhodkyňa nariadila pokutový kop. Aneta Surová prudkou strelou do ľavého rohu nedala gólmanke šancu.

Ešte do polčasu skórovali naše dievčatá dvakrát. V 40. minúte po rohu kapitánky Barbory Vargovej doklepla loptu do siete Darina Hrúziková, no oficiálne bol gól uvedený ako vlastný. A v nadstavenom čase pridala svoj druhý presný zásah Surová, ktorá zahrávala priamy kop z pravej hranice šestnástky. Lopta pred brankárkou skočila a bolo 4:0 pre Slovensko.

V 58. minúte sa druhý raz presadila aj Linda Hlavinková a skóre uzavrela v nadstavenom čase Nikola Pajunková, ktorá si nabehla na odrazenú loptu po rohovom kope. Hráčky tak dali pekný darček asistentovi trénera Petrovi Januškovi, ktorý práve dnes oslavuje 35. narodeniny.

HLAS TRÉNERA
JOZEF JELŠIC: „Víťazstvo 6:0 je krásne, dievčatá odviedli maximum. Od prvej minúty vnútili súperkám svoj štýl. Chceli sme vysoko napádať, čo sa nám darilo, donútili sme Izraelčanky k chybám a dvomi-tromi gólmi sme zápas rozhodli. Želali sme tento turnaj zvládnuť a podarilo sa nám to so skóre 9:0. Vieme však, že máme pred sebou kus roboty. V Lige A (v druhej fáze), budú oveľa ťažší súperi.“