WU17 - Slovinky zasadili úder v úplnom závere, zápas proti Rakúsku bude o všetko

Utorok, 21.3.2023 11:49 | Posledná aktualizácia 22.3.2023 08:27
Soňa Servátková v súboji so Slovinkou Najou Miheličovou.
autor: Luka Vovk

BRATISLAVA (SFZ) - Reprezentácia WU17 prehrala v druhom zápase na druhej fáze kvalifikácie ME s domácim Slovinskom 0:1. Víťazný gól padol až v štvrtej minúte nadstaveného času. V záverečnom dueli na turnaji nastúpi slovenský tím proti Rakúsku (23. marca o 15.30) a bude bojovať o zotrvanie v Lige A.

Slovenské futbalistky sú po dvoch prehrách na štvrtom mieste v tabuľke, no majú pred sebou rozhodujúci zápas s rakúskymi rovesníčkami, ktoré sú tiež bez bodu i streleného gólu. Zdolaný z tohto súboja zostúpi do Ligy B.

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU17): Slovinsko bolo bojovné, nabudené výhrou s Rakúskom. Nám nevyšiel vstup do zápasu, boli sme malo aktívni, mali sme slabý pohyb a súper sa dostával ku všetkým odrazeným loptám. Prehrávali sme veľa osobných súbojov.druhy polčas sme začali lepšie organizovať hru, lepšie sme zvládali súboje, ale nedokázali sme si vypracovať žiadnu gólovú príležitosť. V závere nám už odchádzali sily, dostali sme sa pod tlak. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí remízou, tak sme dostali gól z poslednej strely na bránku a následne z dorážky do prázdnej bránky.

Druhý zápas: Švajčiarsko WU17 - Rakúsko WU17 1:0