logo
Reprezentácia

WU17/WU19 - Žreb nám prisúdil trojčlenné skupiny, cieľom je postup do Ligy A


autor: UEFA, zdroj: UEFA

BRATISLAVA (SFZ) - Reprezentácie žien do 17 a 19 rokov spoznali súperky v jesennej prvej fáze kvalifikácie o postup na ME 2024. Oba slovenské výbery budú hrať v tejto časti v Lige B, mladší tím pocestuje do Litvy a starší do Rumunska.

Jarná druhá fáza slovenskej WU19 nevyšla, keď sa jej na domácej pôde nepodarilo vrátiť do Ligy A, keď podľahli Čiernej Hore 2:3 a víťazstvo nad Azerbajdžanom (4:0) už na postup nestačilo. Znamená to, že oň musí zabojovať v novembri. Žreb zaradil tím Jozefa Jelšica do trojčlennej skupiny B6, kde nastúpi proti Rumunsku a Kazachstanu. 

Turnaj sa bude hrať v Rumunsku (29.11 - 5. 12. 2023).

Tréner WU19 Jozef Jelšic: „Skupina s tromi účastníkmi má výhodu aj nevýhodu. Je síce menej zápasov, čiže je to to fyzicky menej náročné, ale zase naše dievčatá potrebujú ťažkú mendzinárodnú konfrontáciu čo najviac, čiže hodil by sa nám aj tretí duel. Čo sa týka súperov, s Kazachstanom sme zatiaľ skúsenosť nemali, domáce Rumunsko je veľmi zaujímavé družstvo. Nie je to žiadny outsider, v poslednom období malo dobré výsledky aj v devätnástke, aj v sedemnástke, predpokladám, že to bude vyrovnaný zápas. My však budeme chcieť byť tým tímom, ktorý postúpi. Vždy ideme do toho s tým, že chceme byť úspešní, no treba myslieť aj na to, že aj súperi majú svoje ciele. Ale naším je teda jednoznačne postup do Ligy A.“


autor: UEFA, zdroj: UEFA

Reprezentácia WU17 bojovala na jar v Lige A, ale po troch prehrách zostúpila do béčka, no cieľom na jeseň bude opäť návrat medzi elitu. Rovnako ako starše družstvo, aj sedemnástka si zahrá v trojčlennej skupine, turnaj bude hostiť Litva (4. - 10. 11. 2023), a okrem domácich vyzvú naše dievčatá aj Čiernu Horu.

Tréner WU17 Jozef Jelšic: „Opäť máme iba dvoch súperov, čiže platí to isté, čo pri tíme WU19, žeby sme prijali aj tretiu konfrontáciu na medzinárodenj úrovni. Máme v skupine Čiernu Horu, ktorá nám na jar ukázala na turnaji WU19, že robí pokroky a posúva sa v dievčenskom futbale dopredu. S Litvou sme ešte nehrali, ale považujem túto skupinu za vyrovnanú. Minulý rok sme hrali s Lotyšskom, uvidíme, či to môže byť výhoda, musíme si súpera naštudovať, či hrá podobným štýlom. Aj tu je však jasným cieľom postup do Ligy A.“


autor: UEFA, zdroj: UEFAZnačky